Жебрівський просить допомоги ОБСЄ у розведенні сил біля Донецької фільтрувальної

Жебрівський просить допомоги ОБСЄ у розведенні сил біля Донецької фільтрувальної

Фото
Укрінформ
Голова Донецької ОДА Павло Жебрівський та перший заступник голови ОБСЄ Александр Хуг обговорили стан безпеки на лінії зіткнення.

Про це очільник області повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Із Александром Хугом, першим заступником керівника СММ ОБСЄ в Україні, обговорили безпекову ситуацію, що складається на лінії зіткнення», - написав Жебрівський.

За його словами, обговорили, зокрема, ситуацію щодо селища Південне (Чигирі). Керівник області звернув увагу Хуга на той факт, що за Мінськими угодами, цей населений пункт має контролювати Україна, тож витіснивши звідти бойовиків, українська армія не порушила раніше укладених домовленостей. Натомість бойовики постійно обстрілюють селище, внаслідок чого там відсутнє електро- та водопостачання.

«Вчора ми відвезли туди генератори, воду та медикаменти. Поки що забезпечуємо населення у такий спосіб, хоча на відновлення електропостачання потрібно всього лише три години тиші. Але згоди на припинення вогню бойовики поки що не дають. Просив пана Хуга посприяти у вирішенні цього питання», - зазначив Жебрівський.

Крім того, він просив допомоги ОБСЄ і у справі розведення сторін в районі Донецької фільтрувальної станції, оскільки постійні бойові дії ставлять під загрозу водозабезпечення Авдіївки, селищ Ясинуватського району та частини окупованої території, зокрема Донецька.

Читайте також: Маас вражений масштабами руйнувань у Широкиному – Жебрівський

Також Жебрівський та Хуг обговорили питання екологічної безпеки - затоплення шахт та можливих негативних наслідків, які можуть виникнути внаслідок цього. “Пан Хуг підтвердив, що це питання хвилює місію ОБСЄ та європейську спільноту. Зазначили, що необхідно знайти механізми моніторингу ситуації для того, аби знати, які можуть бути наслідки та як їх подолати”, - підсумував Жебрівський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-