За час конфлікту на Донбасі зникли 56 дітей, 33 - досі в розшуку

За час конфлікту на Донбасі зникли 56 дітей, 33 - досі в розшуку

1117
Ukrinform
За час конфлікту на сході України зникло 56 дітей, лише 23-х було знайдено.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

"День зниклих безвісти дітей - це час нагадування і пам'яті про тих діток, які ще досі не повернулися додому після зникнення. Але найжахливіше, що сьогодні в Україні ми змушені говорити про страшне горе на Донбасі. Це, по суті, кривава війна з ворогом, під час якої порушується основоположне право дітей – право на життя. За час конфлікту на сході України безвісти пропало 56 дітей, із них вдалося знайти тільки 23 дитини, ще 33 з них досі перебувають у розшуку", - цитує прес-служба омбудсмена Людмилу Денісову.

Як повідомляє прес-служба, у відповідь на звернення Денісової, Департамент превентивної діяльності Національної поліції України поінформував про те, що упродовж 2017 року до територіальних підрозділів Нацполіції надійшло 8124 повідомлення про зникнення дітей.

Читайте також: Росія несе відповідальність за конфлікт на Донбасі - Волкер

"Упродовж доби без заведення справ поліція розшукала 6936 дітей. Також було відкрито 742 кримінальні провадження за ст. 115 КК України. Не розшуканими за 2017 рік залишаються 48 дітей. Вже у поточному році до територіальних органів поліції надійшло 2937 заяв та повідомлень про зникнення дітей, з яких 2622 розшукано упродовж доби без заведення справ, відкрито 222 кримінальні провадження за ст. 115 КК України. Станом на 30 квітня 2018 року не розшуканими залишаються 57 дітей", - зазначили в офісі Уповноваженого.

Щороку 25 травня в світі відзначається Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Ініціатива проведення цього Дня виникла спочатку у США, згодом була підтримана Європою, а потім і всією світовою громадськістю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-