Польський експерт розповів, чому РФ відмовилася від

Польський експерт розповів, чому РФ відмовилася від "великої війни" на Донбасі

Укрінформ
Після подій в Дебальцевому і Донецькому аеропорту на початку 2015 року Росія зробила висновок, що подальші наступальні дії будуть мати для неї дуже негативні наслідки з великою кількістю жертв.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив польський військовий експерт, автор книги "Зимова кампанія 2015 року в Україні" Лукаш Надольський.

"З уривчастої інформації, яку можна знайти у російських ЗМІ, а це історія якогось взводу, який втратив половину бійців, чи бригади, яка втратила 100 солдатів убитими упродовж кількох днів боїв, зрозуміло, що вони зазнали під час цієї "зимової кампанії" значних втрат, набагато більших, ніж українці. Думаю, що тоді вони зробили висновок: подальші наступальні дії чи якась інша велика військова операція завдадуть їм ще більших втрат, адже зрозуміло, що українська армія не стає слабшою, вона стає сильнішою",- заявив Надольський.

За його словами, те, що з 2015 року, крім локальних боїв, які трохи пересували лінію фронту в той чи інший бік, не було якихось значних боїв, свідчить про калькуляцію росіян: для подальшого просування вони повинні були б ввести в Україну значно більше військових підрозділів. У свою чергу, це означало, що було б набагато більше "трагічних випадків під час навчань". Відтак, вони вирішили, що свої інтереси просуватимуть іншим способом: політичним тиском чи "втомою" від України в європейських столицях.

Читайте також: Доба на Донбасі: 47 обстрілів позицій ЗСУ, поранений один боєць

Надольський підкреслив, що "зимова кампанія" (події в ДАП, Дебальцеве — ред.) буде дуже важливим елементом української історії, історії Збройних сил України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-