В ООН змушені вибирати, кому надавати допомогу на Донбасі

В ООН змушені вибирати, кому надавати допомогу на Донбасі

1200
Ukrinform
Минулого року Україна отримала лише 35% потрібних коштів для гуманітарної допомоги людям у зоні конфлікту на сході країни, нинішнього - брак коштів продовжує зберігатися.

Про це заявив у п'ятницю гуманітарний координатор ООН в Україні Ніл Волкер, повідомив Центр новин ООН.

"Для надання гуманітарної допомоги жителям України ООН запитала на 2018 рік $187 млн. Сьогодні дуже важливо зібрати хоча б $137 млн. Брак коштів на проекти в Україні призвів до того, що ООН вперше в своїй практиці при визначенні пріоритетів доводиться враховувати гендерні та вікові фактори", - зазначив Вокер.

Торік, за його словами, ООН отримала лише 35% запитаних для України сум. Це призвело до того, що Всесвітня продовольча програма змушена закрити свій офіс в країні.

Як зазначив представник ООН, криза, викликана конфліктом на Донбасі, зачепила 4,4 млн людей, 3,4 млн з яких потребують допомоги. Жителі районів, розташованих уздовж лінії зіткнення, регулярно піддаються обстрілам. "Кожен день відбувається приблизно 38 подібних інцидентів", - сказав представник ООН. І в такій обстановці люди живуть вже більше чотирьох років.

Читайте також: Питної води Авдіївці вистачить на чотири дні - МінТОТ

Він також звернув увагу на надзвичайно високу мінну небезпеку. "Ніде в світі на мінах не підривається стільки автомобілів, як на території України.

У районі конфлікту пошкоджена кожна третя школа, зруйновано 400 тис. будинків, виведені з ладу багато лікарень та поліклінік. При цьому на сході України зростає число випадків стійкого до антибіотиків туберкульозу та зараження ВІЛ/Снідом. До того ж там з'явилась небезпека виникнення поліомієліту, оскільки в Україні дуже низький рівень імунізації населення від цього захворювання. 1,2 млн українців тією чи іншою мірою недоїдають: їм просто не вистачає грошей на їжу, заявив представник ООН.

"Ми постараємося вести гуманітарну діяльність, яка дуже потрібна, паралельно з роботою з відновлення», - зазначив Вокер. Ці зусилля, за його словами, будуть спрямовані на створення робочих місць, розвиток малого бізнесу і відновлення зруйнованої інфраструктури.

Фото: ЮНІСЕФ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>