Держдеп: Росія є джерелом загострення насильства на Донбасі

Держдеп: Росія є джерелом загострення насильства на Донбасі

Укрінформ
Офіційний Вашингтон прямо назвав Росію та її ставлеників на Донбасі джерелом насильства та пов'язує останнє загострення й обстріли з одностороннім виходом Росії зі Спільного центру координації та контролю.

З відповідною заявою виступила в вівторок у Вашингтоні речниця Державного департаменту США Хезер Науерт, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Раніше домовленості про припинення вогню досягалися на рівні російсько-українського військового механізму (Спільного центру координації та контролю – ред.), що дозволяло цивільним безпечно лишати райони обстрілу. Проте уряд Росії в односторонньому порядку прийняв рішення про вихід з цього механізму де-конфліктизації", - наголосила Науерт.

Читайте також: Волкер пов'язав вихід Росії з СЦКК з піком порушень перемир'я на Донбасі

Вона відкрито назвала Росію та її ставлеників "джерелом насильства" на сході України. Російський уряд продовжує підтримувати активний конфлікт і гуманітарну кризу, забезпечує своє командування та спрямовує збройні сили, а також здійснює безпосередній контроль над своїми ставлениками в місцевій владі, - наголосила представник Держдепартаменту США.

Вона підкреслила: конфлікт на сході Україні – це не громадянська війна.

"Так звані "республіки", які створила Росія, є незаконними формуваннями", - зазначила речниця Держдепу.

Читайте також: Українці категорично не сприймають думку про відділення Донбасу - соціолог

Водночас, вона акцентувала увагу на останньому загостренні гуманітарної ситуації на Донбасі.

"Минулої ночі сили під проводом Росії здійснили обстріл міста Новолуганське ракетами "Град", що призвело до поранень восьми мирних жителів, пошкодження десятків будинків, шкіл, а також дитячого майданчику", - зазначила Науерт.

Крім того, вона наголосила, що у вівторок відновилися бої навколо донецької фільтраційної станції та її трубопроводу, де міститься отруйний хлорний газ.

"Ми вважаємо надзвичайно небезпечним", - сказала речниця Держдепу.

Читайте також: Новолуганське забезпечили автономним опаленням та електрикою

Вона підкреслила, що пошкодження цього об'єкту інфраструктури "буде потенційно руйнівним". Науерт також зауважила, що в момент брифінгу працівники станції перебувають у бомбосховищі в пастці.

"Сполучені Штати закликають Росію припинити атаки на сході України, вивести свої сили та важкі озброєння із суверенної території України та узгодити міцну миротворчу місію ООН", - заявила офіційний Державного департаменту США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-