Дослідники розказали про сексуальне насильство на окупованому Донбасі

Дослідники розказали про сексуальне насильство на окупованому Донбасі

Звіт
Укрінформ
Східноукраїнський центр громадських ініціатив зафіксував зі сторони незаконних збройних формувань (НЗФ) доведені факти насильства відносно 175 осіб.

Такі дані оприлюднив на презентації аналітичного звіту "Війна без правил: гендерно-обумовлене насильство, пов'язане зі збройним конфліктом на сході України", приуроченого до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства", голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

"Нами у межах дослідження було зібрано інформацію про 175 випадків сексуального насильства зі сторони НЗФ. Ці цифри базуються на  інтерв'ю з особами, які безпосередньо піддавались насильству, або на власні очі бачили насильство", - сказав Щербаченко.

Він повідомив, що дослідження триває з 2014 року, за цей час було опитано понад 300 осіб, з них 205 цивільних - 49 жінок та 156 чоловіків. "З цього масиву опитаних було відібрано 76 інтерв'ю, в яких люди безпосередньо говорять про насильство. 61 особа безпосередньо постала. Переважно це люди, які незаконно утримувались у місцях несвободи сепаратистами", - сказав він.

Насильство застосовувалось найбільш інтенсивно - в окупованих обласних центрах Луганська та Донецька у 2014 році. Опитані люди безпосередньо вказали на злочинців, які здійснювали проти них фізичне та психологічне насильство. "Ми хочемо, щоб ці злочинці були  притягнуті до відповідальності", - підкреслив Щербаченко.

Читайте також: Вселенський патріарх закликав до припинення війни й агресії в Україні

За словами дослідниці Східноукраїнського центру громадських ініціатив Ганни Янової, кожна третя опитана жінка стала жертвою сексуального насильства. Було зафіксована 22 випадки згвалтування, 2 випадки примусової проституції, 10 випадків залякування сексуального характеру, два випадки ушкодження утроби вагітної жінки тощо. Кожен четвертий опитаний чоловік став жертвою чи свідком сексуального насильства. Сексуальне насильство як частина катувань була зафіксована у 18 випадках, погрози кастрації - 8 випадків, спроби кастрації - 3 випадка тощо. Мета дослідження - це бажання, що "ці злочинці були притягнуті до відповідальності", підкреслив Щербаченко.

Сексуальне насильство також є частиною переслідування цивільного населення на окупованих територіях. Зокрема на основі політичних, релігійних поглядів та сексуальної орієнтації.

Дослідники рекомендують Верховній Раді ратифікувати конвенцію РЄ про запобігання насильству стосовно жінок та ратифікувати Європейську конвенцію щодо відшкодування збитків жертвам насильницьких злочинів.

Читайте також: НСЖУ заявляє про сім випадків побиття і поранення журналістів за місяць

Звіт підготовлений Східноукраїнським центром громадських ініціатив спільно з партнерами з Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі», він містить дані про кількість сексуальних злочинів.

У виданні правозахисники назвали імена людей та збройні підрозділи, відповідальні за сексуальне насильство в зоні конфлікту.

У тексті звіту ідентифіковані та названі із адресами понад 30 незаконних в'язниць, де піддавали сексуальному насильству військовополонених і цивільних осіб. Презентований правозахисниками звіт підготовлено за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-