ООН попереджає про можливість хімічної катастрофи на Донбасі

ООН попереджає про можливість хімічної катастрофи на Донбасі

Укрінформ
В Організації Об'єднаних Націй попередили про хімічну загрозу на Сході України через ескалацію військових дій поблизу об'єктів водопостачання.

Про це йдеться на сайті Управління з прав людини Верховного комісара ООН. 

"Ми стурбовані нещодавніми повідомленнями про обстріли території поблизу об'єктів водопостачання в Донецькій області, де міститься газоподібний хлор та інші надзвичайно небезпечні хімічні речовини", - заявили спеціальні доповідачі Баскут Тунчак та Лео Хеллер.

За їхніми словами, пошкодження таких установок може мати руйнівні наслідки для населення Донбасу та довкілля.

Читайте також: Донецьку фільтрувальну станцію знову обстріляли: пошкодили хлоропровід

Зазначається, що газоподібний хлор може використовуватися як хімічна зброя. Речовина може вплинути на здоров'я людини або ж спричинити смерть від задухи. Використання будь-якого токсичного хімікату як зброї заборонено Конвенцією про хімічну зброю, хоча хлор поки що не визнаний хімічною зброєю.

Як приклад доповідачі навели обстріл Донецької фільтрувальної станції 3-4 листопада, що призвів до пошкодження резервного трубопроводу хлору. Експерти попереджають, що пошкодження головного трубопроводу подачі хлору або одного з 900-кілограмових баків, у яких міститься ця речовина, призведе до загибелі всього живого в радіусі 200 метрів. При цьому 350 тисяч осіб по обидва боки лінії зіткнення залишаться без водопостачання.

В ООН нагадали також, що 5 листопада снаряд влучив у іншу фільтрувальну станцію, що забезпечує водою 800 тисяч людей. У її сховищах міститься до 100 тонн хлору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-