За оцінками НСЖУ, в полоні у бойовиків побували близько сотні журналістів

За оцінками НСЖУ, в полоні у бойовиків побували близько сотні журналістів

Укрінформ
За три роки на Донбасі з полону бойовиків було звільнено відповідно до офіційних даних 28 журналістів, проте за оцінками експертів - у чотири рази більше.

Про це розповіла секретар Національної спілки журналістів Ліна Кущ під час презентації Звіту про порушення прав журналістів на окупованій території, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Скільки журналістів з 2014 по 2016 рік були незаконно затримані й визволені, бачимо великі розбіжності між офіційними даними, а за даними СБУ, це 28 журналістів, але за оцінками наших експертів - ми проводили закрите засідання експертної групи з питання висвітлення теми журналістів-заручників - ця цифра щонайменше у чотири рази більша", - зазначила вона.

Водночас Кущ наголосила, що досі в полоні бойовиків знаходяться блогер  із Донецька Станіслав Асєєв та луганський блогер Едуард Неделяєв.

Вона підкреслила, що наразі на непідконтрольній  території Донбасу не працює жодне українське ЗМІ, і нагадала, що з початку АТО деяким виданням Донецької і Луганської областей вдалося переїхати на підконтрольну Україні територію, проте близько 50 видань і телерадіокомпаній були захоплені сепаратистами силоміць.

Секретар НСЖУ також відзначила, що так звана влада "Д/ЛНР" запровадила "акредитацію" для роботи журналістів на непідконтрольній  території Донбасу, для отримання якої представники медіа мають заповнити анкету із вказанням особистих даних, інформації про видання та теми майбутніх матеріалів, але "добро" на роботу дають далеко не всім.

Читайте також: У Мінську затримали опозиціонера Статкевича, який збирався до Києва

У свою чергу голова НСЖУ Сергій Томіленко запевнив, що Спілка працює над об'єднанням зусиль для звільнення з полону Станіслава Асєєва, і додав, що у полон журналісти потрапляють саме через свої намагання здійснювати професійно і незалежно свою роботу.

"Ті полони і переслідування якраз відбуваються через те, що наші колеги здійснюють незалежну професійну діяльність", - підкреслив Томіленко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-