З поєдинку в ООН між Обамою та Путіним переможцем вийшов Асад - ЗМІ

З поєдинку в ООН між Обамою та Путіним переможцем вийшов Асад - ЗМІ

Укрінформ
Найбільше користі словесна дуель, що розгорілася між президентами США та Росії під час виступів на Генеральній асамблеї ООН, принесла президенту Сирії Башару аль-Асаду.

Таку думку у матеріалі для CBC News висловив близькосхідний оглядач Дерек Штофель.

«Якщо хтось і почувається комфортніше після усних дуелей на трибуні ООН між президентами США та Росії, то це чоловік, який сидить у президентському палаці у Дамаску», - пише Штофель.

На його переконання, позиція Асада як президента Сирії укріпилася після того, як Путін та Обама згадали про нього у ключі пошуку способів політичного завершення війни в Сирії.

У статті зазнається, що президент США більше не наполягає на тому, що сирійський диктатор не може бути залучений до жодного варіанту політичного завершення війни.

«У своїй промові в ООН Обама назвав Асада тираном, але потім додав, що реалізм вимагає поміркованого переходу до нового лідера. Це твердження дозволяє Асаду включитися у політичний процес та надає його режиму легітимності у намаганнях втриматися за владу після кількох військових поразок», - підкреслив Штофель.

При цьому Путін у своєму виступі наголосив, що відвертатися від Асада у боротьбі проти Ісламської держави було б «неймовірною помилкою», а ті, хто закликає до повалення президента Сирії «не є громадянами Сирії та не мають обирати лідера іншої країни».

Автор нагадує, що після виступу Путіна, Росія завдала авіаударів по противниках Асада.

«Все ж публічно підтримуючи чинного президента Сирії, Росія може за лаштунками бути відкритою до політичної заміни Асада, але на більш сприятливих для себе умовах», - розмірковує він.

Водночас сирійська опозиція багато разів стверджувала, що не вестиме перемовини щодо зміни влади поки Асад залишатиметься у кріслі.

«Він вбив надто багато власних громадян», - наводить автор слова одного з лідерів сирійської опозиції Ноура аль-Амера.

Так, за даними Сирійської мережі за права людини, режим Асада відповідальний за майже 8000 цивільних смертей, в той час, як бойовики Ісламської держави вбили трохи більше 1100 чоловік.

Складнощів конфлікту додають і коаліційні сили на чолі із США, які воюють проти ІД фактично на боці Асада.

«Тож незважаючи на значні жертви серед цивільного населення, Башар аль-Асад тепер почувається дещо безпечніше у президентському палаці», - підсумовує Штофель.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-