В ООН фіксують зростання в Україні кількості евакуйованих з прифронтових територій
Агентство ООН у справах біженців фіксує в Україні збільшення кількості евакуйованих або переміщених осіб з прифронтових територій із середини 2024 року.
Про це заявила в інтервʼю Укрінформу представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.
“Зараз ми бачимо, що близько 3,7 млн досі є внутрішньо переміщеними в Україні та близько 5,6 млн – біженцями, а з середини 2024 року ми спостерігаємо також збільшення кількості людей, евакуйованих або переміщених з прифронтових районів”, – сказала вона.
Біллінг уточнила, що 190 тисяч українців стали переміщеними особами з прифронтових Донецької, Харківської, Сумської областей з початку 2025 року.
В УВКБ ООН також відзначили, що зараз більшість евакуйованих належить до категорії найбільш вразливих верств населення: людей похилого віку, з обмеженою мобільністю або інвалідністю, матеріально обмежених, адже вони найдовше залишалися в прифронтових територіях.
Представниця Агентства додала, що найбільше ВПО проживає в Дніпропетровській, Київській, Харківській областях та столиці.
“Більшість усе ще сподіваються повернутися до своїх домівок, тож вони воліють бути якомога ближче, якщо випаде така нагода”, – пояснила Біллінг.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський 29 серпня заявляв, що ворог готував наступальні дії і концентрував суттєві сили на Покровському напрямку – до 100 тис. особового складу.