Фейгін розповів про пастку ФСБ для Сущенка

Оновлюється 23.10.2016 15:39 2329

Попри масові протести світових офіційних та неурядових організацій, послів, міністрів, громадських діячів та журналістів, Москва не квапиться знімати штучні звинувачення у шпигунстві з незаконно заарештованого власкора Укрінформу у Франції Романа Сущенка.

ФСБ проводить «слідчі дії» з журналістом, адвокат Романа Сущенка Марк Фейгін майже щодня скаржиться на проблеми у спілкуванні з підзахисним, які створює російська влада.

Українського консула до Сущенка в СІЗО «Лефортово» допустили лише 10 жовтня – на десятий день незаконного ув’язнення.  Вже зрозуміло, що консул не зможе потрапити на судові засідання стосовно затриманого ФСБ українського журналіста, бо суди за такими звинуваченнями у РФ проходять у закритому режимі.

На Романа Сущенка постійно чиниться психологічний тиск, проте провини він не визнає. 

Інформацію про попередній розвиток подій читайте тут.

Гриф "державна таємниця" зі справи Сущенка не знімуть - Фейгін

23.10.2016 15:27

Гриф "державна таємниця" не знімуть зі справи кореспондента Укрінформу Романа Сущенко, але деякі документи з часом стануть відкритими, на це може піти кілька місяців.

Про це заявив адвокат журналіста Марк Фейгін в ефірі телеканалу "112 Україна".

У відповідь на запитання, скільки часу знадобиться правозахисникам, щоб зняти гриф "державна таємниця", Фейгін відповів: "Він не буде знятий, всі суди будуть закритими. Але ряд процесуальних дій через якийсь час будуть відкритими. Наприклад, судові документи, тому що їх потрібно буде оскаржити в Європейському суді з прав людини, і, відповідно, передавати ці рішення про арешт туди. І тому сам документ буде відкритим, але на це потрібен якийсь час".

У відповідь на уточнююче запитання, адвокат сказав, що йдеться про місяці, а не роки.

Фейгін пояснив, чому Сущенку складно отримати статус політв'язня

22.10.2016 17:58

Марк Фейгін, адвокат неправомірно затриманого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, пояснив, у чому складнощі з отриманням його підзахисним статусу політичного в'язня в РФ.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу.

«Статус політв'язня надається з урахуванням ряду обставин. Зокрема, потрібні документи з судових органів, щоб взагалі було зрозуміло, про що йдеться. Щоб стала зрозуміла політична ангажованість, протиріччя законам. А у справі Сущенка владою заявлено наявність «державної таємниці». І через це є складнощі з отриманням документів», - сказав Фейгін.

При цьому він висловив упевненість, що «в будь-якому разі Роман Володимирович заслуговує на статус політв'язня і, незважаючи на деякі перешкоди, його отримає».

Фейгін сказав, із чим уже можна йти у Євросуд

22.10.2016 17:06

Адвокат неправомірно затриманого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін вважає, що наявних порушень у справі вже достатньо, щоб звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу. 

"Порушень при затриманні та утриманні під вартою Романа Сущенка багато. Наприклад, недопуск консула України. Лише через півтора тижні Геннадій Брескаленко зміг потрапити до арештованого. При тому, що Роман Володимирович відразу просив про це. Відповідно до міжнародних норм, це дуже істотне порушення. Є також порушення щодо часу затримання тощо", - сказав Фейгін.

Він уточнив, що для подальшої роботи, у зв'язку з планами оскарження в ЄСПЛ, має дуже істотне значення розгляд апеляційної скарги на утримання під вартою, яке відбудеться 27 жовтня в Мосміськсуді.

Адвокат: Наше завдання – сформулювати у "справі Сущенка" жорстку позицію

21.10.2016 22:32

Адвокат неправомірно затриманого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін вважає, що відсутність "гранично жорстко артикульованої позиції" у "справі Сущенка" призведе до появи нових політв'язнів.

Про це адвокат сказав в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу.

"Наше завдання зараз – сформулювати у "справі Сущенка" гранично жорстко артикульовану позицію. Не можна так далеко заходити за червону лінію. Неприпустимо так поводитися із загальновизнаними журналістами-міжнародниками", – наголошує Фейгін.

За його словами, ясна й чітка мета звільнення Романа Сущенка важлива, як приклад "і у випадку з іншими політичними в'язнями, як нинішнім, так і, можливо, майбутніми": "Якщо вже такі грубі порушення норм залишаються не поміченими і проходять безкарно, то далі кількість подібних затримань, арештів, переслідувань буде зростати".

Фейгін розповів про пастку ФСБ для Сущенка

21.10.2016 22:15

Адвокат неправомірно затриманого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін пояснив - проти його підзахисного ФСБ підготувала "пастку з використанням багаторічних сімейних і дружніх контактів".

Про це адвокат повідомив в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу.

"Зрозуміло, що проти Романа Володимировича російськими спецслужбами велася оперативна розробка. З метою дістати його була підготовлена пастка, причому з використанням його багаторічних сімейних і дружніх контактів", – сказав Фейгін.

При цьому він не вперше уточнює – "у справі Сущенка все настільки просто, що ніякою "бондіаною" не пахне". Більш конкретним поясненням адвокату заважає засекреченість процесу через нібито наявну в ньому "держтаємницю".

На «нормандській зустрічі» Путіну нагадали про Сущенка

20.10.2016 03:01

В ході зустрічі в Берліні лідерів країн-учасниць «нормандського формату» було порушено питання про заручників, в число яких входить і незаконно захоплений у Москві кореспондент Укрінформу в Парижі Роман Сущенко.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу в ФРН.

«Ми згадували про всіх заручників, які незаконно утримуються на території РФ, в тому числі і Сущенка, Кольченка, Сенцова», - сказав він.

Україна в ООН закликала посприяти звільненню Романа Сущенка

19.10.2016 06:12

Українська делегація в ООН під час засідання у вівторок Четвертого комітету Генасамблеї Організації звернулась до міжнародної спільноти із закликом відреагувати на незаконне утримання в Москві журналіста Романа Сущенка та посприяти його звільненню.

Про це повідомляє власний кореспонденту Укрінформу. 

"Одним із недавніх прикладів цинічної кампанії Росії проти незалежних ЗМІ стало необгрунтоване затримання громадянина України журналіста Романа Сущенка, який був арештований у Москві 30 вересня 2016 року за безпідставними звинуваченнями", - заявив під час засідання Комітету речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко. У своєму виступі представник України підкреслив, що Роман Сущенко "є непохитним та незалежним захисником свободи слова, відомий своїми публікаціями про незаконні дії Росії проти України". Численні статті та повідомлення українського журналіста легко доступні у вільному доступі, наголосив дипломат. "Ми закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на цей неприйнятний випадок переслідування українського журналіста в Росії та використати всі доступні інструменти з метою сприяння його негайного звільнення", - заявив представник України.

Сущенко отримав посилки без книжок: їх читає цензура - Фейгін

17.10.2016 21:12

У журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого незаконно утримують в СІЗО "Лефортово" в Москві, немає якихось побутових проблем.

Про це в понеділок телефоном в ефірі телеканалу "112 Україна" розповів адвокат Марк Фейгін.

"У нього ні побутових, ні інших проблем немає. Найголовніша проблема, що він журналіст і сидить за шпигунство", - сказав він.

За словами Фейгіна, з моменту затримання Сущенка, 30 вересня, і в подальшому "жодного разу ніхто ніякої фізичної сили до нього не застосовував".

Адвокат повідомив, що в понеділок він бачився зі своїм підзахисним під час проведення процесуальних дій.

"У нього все в порядку, до нього дійшли вже кілька десятків тисяч рублів, які знаходяться у нього на рахунку, 18 книг, які йому надіслали, вже знаходяться в СІЗО, зараз їх вивчає цензура для передачі йому, в тому числі і художня література. І йому вже 30 кілограмів посилок занесено, сьогодні ось чергову занесли. На жовтень це вже обмеження з цього приводу. Цим займається ряд активістів", - зазначив Фейгін.

Фейгін повідомив останні подробиці у справі Сущенка

17.10.2016 20:50

Адвокат неправомірно затриманого в Москві журналіста Укрінформу Романа Сущенка Марк Фейгін в ефірі телеканалу NewsOne повідомив, що у понеділок з його підзахисним проводилися процесуальні дії, що передують експертизі.

Захисник уточнив, що ці заходи передують комплексній експертизі, ініціаторами якої є слідчі органи Федеральної служби безпеки РФ.

"Ми (Фейгін і Сущенко - ред.) прийняли рішення не брати активної участі в цих діях", - підкреслив він.

Адвокат пояснив, що в сьогоднішніх слідчих діях активної участі також не брали, а лише погодилися з деякими вимогами, які висуваються стороною російського звинувачення.

За словами Фейгіна, щодо різних епізодів експертиз рішення приймаються різні. Тобто, якщо дії російської сторони суперечать інтересам Сущенка, слідує відмова від їх проведення.

Адвокат додав, що у вівторок, 18 жовтня, планується продовження проведення різних експертиз.

Скаргу на арешт Сущенка московський міськсуд розгляне 27 жовтня

17.10.2016 18:31

Скаргу на незаконний арешт українського журналіста Романа Сущенка Московський міський суд розгляне 27 жовтня у закритому режимі, повідомив у Твітері адвокат журналіста Марк Фейгін.

Гальперін передав в СІЗО для Сущенка продукти і речі

17.10.2016 17:45

Російський активіст Марк Гальперін передав незаконно ув'язненому в російському Лефортово українському журналісту Роману Сущенку продукти і речі.

Про це Гальперін пише в Фейсбуці.

"Заніс передачку Роману Сущенку (Хто не знає, це українець, якому кремлівці вирішили зробити справу про шпигунство. Здрастуй, 37-й). Але їдемо далі. Переможемо!", - написав він.

ФСБ забрала Сущенка на слідчі дії. Фейгін обіцяє: багато що проясниться

17.10.2016 14:27

Слідче управління ФСБ найближчим часом почне чергові слідчі дії у справі незаконно ув'язненого в Росії журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Про це в Твіттері пише його адвокат Марк Фейгін.

"Через півгодини в СУ ФСБ чергові слідчі дії у справі журналіста Романа Сущенка, обвинуваченого у шпигунстві. Багато що проясниться", - зазначає він.

***

Як відомо, власний кореспондент Укрінформу у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою.

Московський суд заарештував журналіста до 30 листопада, а 7 жовтня йому було пред'явлено звинувачення в шпигунстві. У ФСБ Росії заявили, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Проте в ГУР МОУ спростували цю заяву, зазначивши, що воно не відповідає дійсності.

Роман Сущенко працює в Українському національному інформаційному агентстві "Укрінформ" з 2002 року, а власним кореспондентом у Франції - з 2010 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-