Підтримка Путіна росіянами падає на тлі втоми від війни та зростання податків - розвідка
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
Так, за даними березневого опитування «Левада-центру», частка громадян, які негативно оцінюють ситуацію в країні, зросла до 24% – плюс 6 процентних пунктів порівняно з листопадом 2025 року. Водночас частка тих, хто вважає, що країна рухається у правильному напрямку, скоротилася на 13 п. п. у річному вимірі і становить 61%.
«Рейтинг Путіна опустився до 80% – мінус 7 п. п. з листопада 2025 року, – тоді як рівень несхвалення зріс до 15%. Аналогічна динаміка простежується щодо уряду: рівень схвалення знизився до 66%, втративши 12 п. п. з травня 2025 року, а несхвалення зросло до 29%. Рейтинг Госдуми просів до 53% – мінус 13 п. п., підтримка губернаторів скоротилася до 66% – мінус 9 п. п. у річному вимірі», - зауважили в СЗРУ.
Також прокремлівський Всеросійський центр вивчення громадської думки підтверджує тренд «Левада-центру»: 20,1% респондентів заявили про недовіру до президента, ще 18,3% – про несхвалення його діяльності.
Показовим є те, що між віковими групами зафіксований виражений розрив: старші демонструють вищу лояльність, молодь – значно частіше займає критичну позицію.
Серед ключових чинників невдоволення громадян РФ, зокрема зростання фінансового навантаження на населення через податкову політику, посилення обмежень доступу до інтернету, а також накопичена втома від російсько-української війни.
На цьому тлі в суспільстві посилюється відчуття соціальної несправедливості, що підриває довіру до рішень влади навіть тоді, коли вони мають стабілізаційний характер.
«Соціологи фіксують формування на Росії моделі «інерційна лояльність»: формально високі рейтинги зберігаються, проте їх соціальна база поступово звужується. Це підвищує вразливість кремлівської системи до точкових кризових ситуацій, насамперед економічних», - підкреслили у розвідці.
Паралельно знижується й ефективність інформаційного контролю, зокрема навіть за високого рівня декларованої підтримки зростає частка тих, хто не сприймає офіційні наративи.
Як повідомляв Укрінформ, експерти прогнозують, що через глибоку економічну кризу найближчим часом у Росії закриється до третини суб'єктів малого та середнього бізнесу.