Росія вивела на орбіту ще три іранські супутники - ЗМІ
Про це з посиланням на іранські державні ЗМІ повідомляє Euronews, передає Укрінформ.
У повідомленні державного телебачення Ірану йдеться, що російська ракета-носій запустила супутники з космодрому «Восточний» на сході РФ, вивівши їх на орбіту на висоті близько 500 кілометрів. Супутники отримали назви «Пая», «Коусар» і «Зафар-2».
Зазначається, що «Пая» вагою 150 кг є найважчим супутником, який Іран будь-коли виводив у космос. «Коусар» важить 35 кг, а вагу «Зафар-2» не уточнюють. Супутники забезпечують зображення з роздільною здатністю до 3 метрів і можуть використовуватися для управління водними ресурсами, у сільському господарстві та для моніторингу довкілля. Термін їхньої експлуатації - до п'яти років.
Видання зазначає, що Росія періодично виводить іранські супутники на орбіту, підкреслюючи тісні зв'язки між двома країнами. Зокрема, у липні російська ракета вивела на орбіту іранський супутник зв'язку Nahid-2.
У Сполучених Штатах заявляли, що запуски супутників Ірану суперечать резолюції Ради безпеки ООН, і закликали Тегеран утримуватися від діяльності, пов'язаної з балістичними ракетами, здатними нести ядерну зброю. Водночас санкції ООН, пов'язані з іранською ракетною програмою, завершилися в 2023 році.
Як повідомляв Укрінформ, Росія в січні підписала з Іраном договір про «стратегічне партнерство», який замінив 20-річну угоду, укладену у 2001 році та продовжену у 2020 році.
Фото: dpa