У Росії відтермінували запуск ракети «Союз-5»

У Росії відтермінували запуск ракети «Союз-5»

Укрінформ
РФ та Казахстан відтермінували перший запуск у рамках спільного космічного проєкту "Байтерек", включно з дебютом російської ракети "Союз-5".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Bloomberg.

Проєкт "Байтерек" перебуває на завершальній стадії, а додаткові випробування мають забезпечити безпечний та успішний перший запуск.

Ракета "Союз-5" мала стартувати до кінця року з нового комплексу "Байтерек" на космодромі Байконур у Казахстані, який десятиліттями був головним космічним майданчиком РФ.

Як зазначається, запуск було відкладено з "метою проведення додаткових перевірок бортових систем та наземного обладнання", так заявили в Роскосмосі.

Цей проєкт позиціонується як конкурент компанії SpaceX, що належить Ілону Маску.

Розробка ракети "Союз-5" відстає від розкладу через роки затримок та санкції, запроваджені після анексії Криму в 2014 році та розширені після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році.

Читайте також: Японія вдруге скасувала запуск ракети із супутником через технічні проблеми

Роскосмос заявив у п'ятницю, що нову дату запуску ракети "Союз-5" буде визначено після завершення усіх випробувань та узгодження її всіма учасниками програми. Уряд Казахстану очікує, що це станеться в першому кварталі наступного року, повідомив журналістам віцепрем'єр-міністр Жаслан Мадієв.

Як повідомляв Укрінформ, у РФ зірвався запуск ракети-носія «Протон-М», запланований на 15 грудня з космодрому Байконур.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-