Литва подала на Білорусь до суду у Гаазі через міграційну кризу

Литва подала на Білорусь до суду у Гаазі через міграційну кризу

Укрінформ
Литва подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Білорусі, звинувативши режим Олександра Лукашенка в організації міграційної кризи, яка порушує норми міжнародного права.

Про це повідомляє LRT з посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Литви, передає Укрінформ.

«З 2021 року Литва стикається з безпрецедентним зростанням потоку нелегальних мігрантів із Білорусі. Докази, зібрані литовськими відомствами, підтверджують пряму причетність білоруського режиму до організації потоків мігрантів», - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Зокрема, про участь Мінська свідчить той факт, що білоруські державні підприємства збільшили кількість авіарейсів з країн Близького Сходу та інших регіонів, організували видачу віз та розміщення прибулих мігрантів.

Крім того, більшість мігрантів супроводжували до литовського кордону білоруські сили безпеки, які змушували їх перетинати держрубіж нелегально — часто в небезпечних для життя умовах.

За даними МЗС, прикордонні служби Білорусі, попри неодноразові прохання про співпрацю, відмовилися взаємодіяти з литовськими відомствами з метою припинення незаконних перетинів кордону.

«Литва розглядає ці дії як навмисну ​​спробу білоруського режиму використати міграцію як засіб політичного тиску на Литву та Європейський Союз у відповідь на їхню підтримку білоруської демократії та санкцій за порушення прав людини», - підкреслили в МЗС Литви.

Читайте також: Польща заявляє про збільшення кількості нелегалів на кордоні з Білоруссю та напади на патрулі

Вимоги Вільнюса включають повну компенсацію завданих збитків, зокрема й витрати на будівництво стіни на кордоні, а також гарантії того, що дії, які суперечать міжнародному праву, не повторяться.

Минулого року Литва першою звернулася до Міжнародного кримінального суду з проханням розпочати розслідування злочинів проти людяності, скоєних режимом Лукашенка: насильницьку депортацію та переслідування окремих осіб.

Як повідомляв Укрінформ, Литва спрямує 1,1 мільярда євро на укріплення свого кордону з Росією і Білоруссю, переважна частина цієї суми піде на закупівлю протитанкових мін.

З середини 2021 року режим Лукашенка з метою тиску на сусідні країни ЄС - Польщу, Литву, Латвію - організував потік нелегальних мігрантів із країн Глобального Півдня.

За даними Служби охорони державного кордону Литви, від початку міграційної кризи литовські прикордонники запобігли 23,6 тис. випадків нелегального проникнення іноземців з території Білорусі.

Фото: Д. Умбрасаса / LRT

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-