У Конгресі США з’явився законопроєкт про глобальне «полювання» на контрабанду російської нафти

У Конгресі США з’явився законопроєкт про глобальне «полювання» на контрабанду російської нафти

Укрінформ
Сенаторка від Республіканської партії Джоні Ернст і сенатор-демократ Ричард Блюменталь офіційно представили проєкт Закону «Про глобальне полювання на офшорну контрабанду й торгівлю людьми» (скорочено GHOST).

Законодавство, яке передбачає, зокрема, й конфіскацію російської нафти з тіньових танкерів, доступне офіційній сторінці сенаторки Ернст, передає Укрінформ.

У самому проєкті закону зазначено, що він має «створити та дозволити фінансування Фонду із забезпечення реалізації санкцій США проти Росії та її незаконного тіньового флоту, щоби розплатитися з державним боргом США, а також систематизувати Координаційний центр контролю за експортом».

Автори документа наголошують, що зараз Росія використовує тіньовий флот немаркованих кораблів для транспортування 70% свого морського експорту нафти та незаконного фінансування власної економіки. Ці методи застосовував також Іран для контрабанди російської та власної нафти в обхід ембарго, щоби торгувати нею по всьому світу, включно з Китаєм. Тож двопартійна ініціатива розширить зусилля США щодо знищення незаконних торговельних схем, які дозволяють Росії та Ірану уникати санкцій, наголошують автори.

Читайте також: У водах Естонії затримали танкер російського «тіньового флоту»

Таким чином, закон GHOST додає правоохоронним органам нові інструменти для арешту та конфіскації російських активів, зокрема, нафти з тіньових танкерів; переслідує торговельні судна, які порушують санкції США; сприяє посиленню обміну розвідданими для виявлення незаконних схем; посилює міжвідомчу координацію в США в межах роботи Координаційного центру контролю за експортом. Крім того, проєкт закону передбачає можливість спрямування конфіскованих російських активів для зменшення боргу США.

Як повідомляв Укрінформ, уряд США в четвер запровадив санкції проти міжнародної мережі незаконного транспортування й продажу іранської нафти в умовах ембарго проти Тегерана.

Фото: Bloomberg

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-