
Американські санкції проти МКС засуджують 79 країн
Як передає Укрінформ, про це йдеться у спільній заяві на підтримку МКС, підписаній 79 державами-учасницями.
"Ми, держави-учасниці Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), що підписалися нижче, підтверджуємо нашу постійну і непохитну підтримку незалежності, неупередженості та доброчесності МКС. Суд слугує життєво важливим стовпом міжнародної системи правосуддя, забезпечуючи відповідальність за найтяжчі міжнародні злочини та правосуддя для жертв", - йдеться у заяві.
Згідно з документом, сьогодні перед МКС стоять "безпрецедентні виклики".
"Заходи, що передбачають санкції проти Суду, його посадових осіб і співробітників, а також тих, хто співпрацює з ним, були прийняті у відповідь на те, що Суд виконує свій мандат відповідно до Римського статуту. Такі заходи підвищують ризик безкарності за найтяжчі злочини і загрожують підірвати міжнародне верховенство права, яке має вирішальне значення для підтримання глобального порядку і безпеки. Крім того, санкції можуть поставити під загрозу конфіденційність чутливої інформації та безпеку причетних осіб, включно з потерпілими, свідками та посадовими особами Суду, багато з яких є нашими громадянами", - наголошується у заяві.
Її підписанти також вказали на те, що санкції можуть мати серйозний вплив на існуючі розслідування МКС з огляду на можливість закриття ним своїх представництв на місцях: "Будучи рішучими прихильниками МКС, ми шкодуємо про будь-які спроби підірвати незалежність, цілісність та неупередженість Суду. Ми прагнемо забезпечити безперервність діяльності МКС, щоб Суд міг продовжувати виконувати свої функції ефективно і незалежно. Колективно прагнучи відстоювати міжнародне правосуддя, ми підкреслюємо незамінну роль МКС у припиненні безкарності, просуванні верховенства права та сприянні стійкій повазі до міжнародного права та прав людини".
Ініціаторами заяви виступила міжрегіональна група з 5 країн: Люксембург, Мексика, Сьєрра-Леоне, Словенія, Вануату. Серед підписантів, зокрема, є Австрія, Бельгія, Бразилія, Канада, Колумбія, Франція, Німеччина, Нігерія, Польща, ПАР, Швейцарія, Велика Британія.
Як повідомляв Укрінформ, Президент США Дональд Трамп у четвер, 6 лютого, видав указ про запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду через обвинувачення у воєнних злочинах прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галланта.
Україна переконана, що Міжнародний кримінальний суд продовжить роботу щодо притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців і після запровадження президентом США санкцій проти нього.