У Грузії поновилися акції протесту через відмову влади від європейського шляху
Про це повідомляє SOVA, передає Укрінформ.
Як зазначається, зокрема акція протесту проходить у Тбілісі біля будівлі Суспільного мовника. Присутні вимагають надати ефірний час мітингувальникам проти рішення правлячої партії «Грузинська мрія». Крім того, протестувальники вимагають від керівництва телеканалу висвітлювати факти насильства на мітингу.
Інший протест проходить біля Тбіліського державного університету. Студенти прийшли до будівлі навчального закладу зі світлинами, на яких зображені постраждалі від силового розгону акцій.
Студенти мають намір пізніше приєднатися до акції, запланованої біля парламенту.
Крім того, акція проходить в Батумі. Учасники мітингу, які зустрілися біля будинку судді Мераба Турава, рушили в бік центральних вулиць.
Протестувальники вийшли на вулиці і в Зугдіді. Громадяни тут перекрили центральну вулицю, проспект Гамсахурдія.
Зазначається також, що на знак протесту проти зриву грузинською владою зусиль на шляху євроінтеграції посол Грузії в Королівстві Нідерланди Давид Соломонія подав у відставку.
«Більша частина з трьох десятиліть мого перебування на дипломатичній службі Грузії була присвячена роботі над питаннями європейської інтеграції… Я чітко виконував свої службові обов'язки, доки вірив, що можу мати хоч найменший вплив на хід справи. Сьогодні ця надія завершилася. Я засуджую будь-яке насильство і залишаю посаду надзвичайного і повноважного посла Грузії в Королівстві Нідерланди», - ідеться в заяві дипломата.
Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе 28 листопада заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
Це викликало хвилю обурення в суспільстві. Ввечері того дня біля центрального офісу правлячої партії «Грузинська мрія» у Тбілісі розпочалася акція протесту.
Спецзагони розігнали учасників мирного протесту за допомогою водометів та сльозогінного газу. За даними МВС Грузії, були затримані 43 протестувальники. Під час розгону мітингу силовиками постраждало щонайменше 10 представників ЗМІ.
Наступного дня у Тбілісі знову відбулася багатотисячна акція протесту біля будівлі парламенту. Співробітники правоохоронних органів розігнали мітингувальників, застосовуючи водомети. Постраждала журналістка опозиційного телеканалу Маріам Гапріндашвілі.
МВС заявило про затримання 107 осіб.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у заяві у зв'язку з рішенням уряду призупинити процес євроінтеграції країни назвала це "крапкою в конституційному перевороті", а затримання мітингувальників - "російськими методами".
Міністерство закордонних справ України рішуче засудило застосування сили проти мирної акції протесту в Тбілісі та закликало владу Грузії поважати право громадян на мирний протест, утримуватись від насильства і провокацій.
Фото: TV Pirveli