У Грузії понад 500 працівників Будинку юстиції висловили незгоду з рішенням влади припинити євроінтеграцію

У Грузії понад 500 працівників Будинку юстиції висловили незгоду з рішенням влади припинити євроінтеграцію

Укрінформ
У Грузії ряд працівників Будинку юстиції заявили про незгоду з рішенням правлячої партії призупинити процес вступу країни до Євросоюзу.

Про це повідомляє Новости Грузия, передає Укрінформ.

Заяву підписали понад 500 працівників цієї державної установи, яка об’єднує структури, що працюють за принципом «єдиного вікна».

У зверненні сказано, що співробітники Будинку юстиції зробили значний внесок у процес євроінтеграції та лібералізації візового режиму, і призупинення цього процесу є для них «дуже болісним».

За їхніми словами, припинення європейської інтеграції виходить за межі політичних уподобань.

«Це однозначно суперечить Конституції Грузії та меті, заявленій більшістю громадян нашої держави. Ми віримо, що саме європейська та євроатлантична інтеграція є єдиним шляхом утвердження нашої безпеки та суверенітету», - наголошують підписанти.

На знак протесту проти дій уряду залишив посаду співробітник Генштабу Міноборони Грузії, референт з питань США та Великої Британії у Силах оборони Грузії Раті Твалавадзе. Він заявив, що своїм рішенням партія «Грузинська мрія» «зрадила нашу Конституцію».

Крім того, з проурядового телеканалу Rustavi2 пішли журналісти Маріам Джанелідзе та Бека Патурашвілі. Причиною свого рішення вони назвали ситуацію в країні, зокрема застосування насильства поліцією щодо учасників протестів та журналістів в останні два дні.

Читайте також: Україна засуджує силовий розгін мирної акції протесту в Тбілісі - МЗС

Як повідомляв Укрінформ, напередодні співробітники Міністерства оборони та Міністерства закордонних справ Грузії оприлюднили окремі заяви, в яких наголосили на важливості співробітництва країни з європейськими та євроатлантичними структурами, і визнали внесок західних партнерів у розвиток обороноздатності Грузії.

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе 28 листопада заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

Це викликало хвилю обурення у суспільстві. Ввечері того дня біля центрального офісу правлячої партії «Грузинська мрія» у Тбілісі розпочалася акція протесту.

Спецзагони розігнали учасників мирного протесту за допомогою водометів та сльозогінного газу. За даними МВС Грузії, були затримані 43 протестувальники. Під час розгону мітингу силовиками постраждало щонайменше 10 представників ЗМІ.

Наступного дня у Тбілісі знову відбулася багатотисячна акція протесту біля будівлі парламенту. Співробітники правоохоронних органів розігнали мітингувальників, застосовуючи водомети. Постраждала журналістка опозиційного телеканалу Маріам Гапріндашвілі.

МВС заявило про затримання 107 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-