Віцеканцлер Німеччини у Пекіні закликав переглянути стратегію щодо Китаю

Віцеканцлер Німеччини у Пекіні закликав переглянути стратегію щодо Китаю

Укрінформ
Віцеканцлер, міністр економіки Німеччини Роберт Габек закликав оновити стратегію щодо Китаю, щоб ухвалити більш європейський підхід до відносин з Пекіном.

Про це він заявив після прибуття до Пекіна в п’ятницю, передає Укрінформ з посиланням на dpa.

«Рано чи пізно стратегія Китаю потребує оновлення… Стратегія починається із статус-кво, але не з горизонту. Отже, якими будуть наші відносини з Китаєм, скажімо, через 30 років? Я говорю це тому, що я впевнений, що Китай має стратегію, куди вони хочуть йти, і, я думаю, також США», - сказав політик на прийомі в посольстві ФРН в Пекіні, на якому були присутні посли країн ЄС у КНР.

Габек зауважив, що потрібно більше координації з рештою Європейського Союзу.

«Це китайська стратегія уряду Німеччини. Чого не вистачає, так це європейського підходу», - сказав він.

Електронне видання t-online наводить також іншу цитату віцеканцлера: «США і Китай повністю перепозиціюють себе з точки зору силової політики. Росія атакує Україну. Важливо, щоб Європа стояла разом». Габек також зауважив, що підходи ЄС відрізняються від стратегії Німеччини. За його словами, ці підходи мають бути узагальнені у зміненому світі.

Читайте також: Уряд Китаю звинуватив Євросоюз у провокуванні «торговельної війни»

«Це неможливо зробити в короткостроковій перспективі, це скоріше довгострокове завдання для Європи», - додав міністр.

Він зауважив, що «Європа тепер має стати здатною діяти з точки зору зовнішньої політики, політики безпеки та глобальної політики».

Габек, який перебуває в КНР з візитом, змушений пропустити важливу зустріч з прем'єр-міністром Лі Цяном, яка очікувалася в суботу, інформує ЗМІ. У Берліні пояснили це графіком віцеканцлера. Делегація планує поїхати до Шанхаю на другий день свого візиту до Китаю.

Уряд ФРН минулого року вперше ухвалив офіційний стратегічний документ для Китаю. Його суть полягає в тому, щоб зменшити економічну залежність Німеччини від Китаю, аби уникнути «жорсткого пробудження», подібного до того, що відбулося після нападу Росії на Україну, коли Німеччина опинилася в енергетичній кризі після припинення поставок російського газу.

Ця стратегія викликала суперечки в трипартійному коаліційному уряді Німеччини, але її з найбільшим ентузіазмом підтримали «зелені» політики – віцеканцлер, міністр економіки Німеччини Роберт Габек і міністерка закордонних справ Анналена Бербок.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-