Філіппіни заявили в ООН про свої права на ресурси Південнокитайського моря

Філіппіни заявили в ООН про свої права на ресурси Південнокитайського моря

Укрінформ
Філіппіни звернулися до комісії Організації Об'єднаних Націй з проханням офіційно визнати протяжність свого підводного континентального шельфу в Південнокитайському морі, де вони матимуть виключне право на розробку ресурсів.

Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.

Уряд Філіппін подав інформацію до комісії ООН з меж континентального шельфу про протяжність свого підводного шельфу в Південнокитайському морі, біля західної провінції Палаван, після більш ніж півтора десятиліття наукових досліджень, заявили в МЗС.

Регіон, де Філіппіни хочуть офіційно встановити свої суверенні права відповідно до Конвенції ООН з морського права (UNCLOS), охоплює Спратлі, ланцюг островів, острівців, рифів і атолів, який роками був предметом боротьби між Китаєм, Філіппінами, В'єтнамом, Малайзією, Брунеєм і Тайванем.

"Морське дно і надра, що простягаються від нашого архіпелагу до максимальної межі, дозволеної UNCLOS, містять значні потенційні ресурси, які принесуть користь нашій країні і нашому народові протягом наступних поколінь", - сказав помічник міністра закордонних справ Філіппін Маршалл Луїс Альферез.

Згідно з конвенцією ООН 1982 року, прибережна держава може мати виключні права на розробку ресурсів на своєму континентальному шельфі - величезній ділянці морського дна, яка може простягатися до 350 морських миль (648 кілометрів), включаючи право дозволяти і регулювати будь-які види буріння.

Читайте також: Філіппіни посилять охорону своєї економічної зони в Південнокитайському морі для протидії Китаю

Підводний континентальний шельф Філіппін може потенційно перетинатися з шельфом інших прибережних держав у Південнокитайському морі, в тому числі В'єтнаму. Філіппінські офіційні особи висловили готовність провести переговори для вирішення таких питань на основі UNCLOS.

З минулого року спостерігається ескалація бойових дій і напруженості в Південнокитайському морі, особливо між Китаєм і Філіппінами через дві спірні мілини.

Як повідомляв Укрінформ, Філіппіни попереджають, що подальші зіткнення за участі китайського флоту у Південнокитайському морі можуть спричинити війну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-