Сиріла Рамафосу переобрали президентом ПАР

Сиріла Рамафосу переобрали президентом ПАР

Укрінформ
Парламент Південної Африки переобрав Сиріла Рамафосу президентом країни після коаліційної угоди між правлячим Африканським національним конгресом (АНК) та опозиційними партіями.

Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.

Новий уряд об'єднує АНК Рамафоси, правоцентристський Демократичний альянс (DA) та менші партії.

У своїй промові після обрання Рамафоса привітав нову коаліцію і сказав, що виборці очікують від лідерів "дій і спільної роботи на благо кожного в країні".

Національна асамблея уклала угоду після тижнів спекуляцій щодо того, з ким АНК співпрацюватиме після втрати парламентської більшості вперше за останні 30 років, відколи на виборах минулого місяця отримала 40% голосів, тоді як DA посіла друге місце з 22%.

Наступним кроком для Рамафоси буде розподіл посад в уряді, які включатимуть членів Демократичної партії.

Виступаючи в парламенті ПАР після свого затвердження, Рамафоса нагадав про першу президентську перемогу своєї партії 30 років тому.

"Ми були тут раніше, ми були тут у 1994 році, коли ми прагнули об'єднати нашу країну і досягти примирення - і ми тут зараз", - сказав він.

Альянс між правоцентристською DA і АНК є безпрецедентним, оскільки ці дві партії були суперниками протягом десятиліть.

За часів Нельсона Мандели АНК очолив кампанію проти расистської системи апартеїду і виграв перші демократичні вибори в країні. Критики DA звинувачують її у спробі захистити економічні привілеї білої меншини, які вона отримала за часів апартеїду - партія заперечує ці звинувачення.

Президент України Володимир Зеленський привітав Сиріла Рамафосу з переобранням на посаду Президента Південно-Африканської Республіки.

«Бажаю Президенту Рамафосі подальшої успішної роботи на благо народу Південної Африки. Україна зацікавлена в поглибленні нашої взаємовигідної двосторонньої співпраці», – написав Зеленський у соцмережі X.

Він також наголосив, що Україна високо цінує участь Південно-Африканської Республіки у Глобальному саміті миру та спільні зусилля щодо відновлення справедливого миру в Україні.

Читайте також: Рейтинг Сунака впав до рекордно низького рівня перед достроковими виборами у Британії

Як повідомляв Укрінформ, у Південно-Африканській Республіці 29 травня пройшли загальні вибори до парламенту.

Пізніше, як показали попередні результати загальних виборів, партія АНК, яка прийшла до влади в ПАР у 1994 році після закінчення апартеїду в Південній Африці, вперше втратила парламентську більшість.

Фото: ©Phill Magakoe 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-