Для досягнення гендерної рівності в усьому світі потрібні 134 роки - WEF

Для досягнення гендерної рівності в усьому світі потрібні 134 роки - WEF

Доповідь
Укрінформ
За нинішніх темпів прогресу для досягнення гендерної рівності в усьому світі знадобиться 134 роки або п’ять поколінь.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у доповіді Всесвітнього економічного форуму (WEF), яка публікується із 2006 року.

«Цьогоріч в усіх 146 країнах індексу глобальний гендерний розрив становить 68,5%. Враховуючи 101 країну, яка постійно вказується в індексі з 2006 року, гендерний розрив скоротився на 0,1% з 2023 року. За нинішніх темпів прогресу знадобляться 134 роки, щоб досягти повного гендерного паритету в 2158 році – тобто приблизно через п’ять поколінь», - заявили у WEF.

Зазначається, що європейські країни посідають сім місць у першій десятці.

«Ісландія посіла перше місце в рейтингу в 15-й раз і є єдиною країною, яка скоротила гендерний розрив більш ніж на 90%, а саме, на 93,5%. Незважаючи на те, що Ісландія займає перше місце в усіх випусках рейтингу, крім трьох, вона досягла значного прогресу, щоб утриматися на першому місці – (зменшивши гендерний розрив – ред.) з 78,1% у 2006 році до 93,5% торік», - додали у WEF.

Загалом країни Північної Європи посідають чотири позиції у першій п’ятірці: Фінляндія посіла друге місце (87,5%), Норвегія третє (87,5%) і Швеція на п’ятому місці з 81,6% гендерного розриву. Німеччина (сьоме місце), Ірландія (дев'яте місце) та Іспанія (десяте місце) становлять інші європейські країни в топ-10.

Читайте також: Відбудова України: координаторка ООН каже, що жінки мають брати участь у рішеннях на всіх рівнях

«Нова Зеландія є найефективнішою країною за межами Європи, посідаючи четверте місце (з 83,5%), тоді як Нікарагуа перебуває на шостому місці, а Намібія – на восьмому», - зазначили у WEF.

Із чотирьох категорій охоплених індексом у 146 країнах, гендерний розрив у категорії «Здоров’я та виживання» є найменшим (96%). Потім ідуть «Освіта» (94,9%), «Участь та можливості в економіці» (60,5%) та «Політичні права й можливості»(22,5%).

Як повідомляв Укрінформ, в Україні пройшла практична конференція, присвячена імплементації Стратегії гендерної рівності в освіті.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-