ЄС закликав владу Грузії припинити утиски проти громадянського суспільства країни

ЄС закликав владу Грузії припинити утиски проти громадянського суспільства країни

Заява
Укрінформ
Євросоюз висловив жаль щодо дій влади Грузії, спрямованих на подавлення громадянського суспільства, і закликав припинити кампанію дезінформації у Грузії проти ЄС та європейських цінностей.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві речника ЄС щодо подій в Грузії, повний текст якої оприлюднений сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«Європейський Союз висловлює жаль з приводу зростаючої кількості повідомлень про акти залякування, погроз та фізичних нападів на представників громадянського суспільства, на політичних лідерів, громадських активістів та журналістів у Грузії. ЄС знову закликає владу Грузії покласти край цьому негативному розвитку та провести ретельне та своєчасне розслідування задокументованих актів насильства та залякування», - йдеться у документі.

ЄС також звернувся до політичних акторів Грузії із закликом утримуватися від вживання мови, яка може надалі підживлювати екстремальну поляризацію в цій країні.

Як зазначається у заяві, ЄС залишається глибоко занепокоєним широко поширеною в Грузії дезінформацією про Європейський Союз та про його цінності. Речник закликав владу грузії утримуватися від заяв, які є хибними, та не відповідають заявленим європейським прагненням Грузії, мають негативний вплив на відносини Грузії з ЄС та його країнами-членами.

«Наразі ЄС зважає на варіанти відповіді на ухвалення Закону «про прозорість зовнішнього впливу» та на інші дії, що підривають демократію та верховенство права в Грузії. Ми закликаємо уряд повернутися на європейський шлях. Країни ЄС продовжують стояти поряд із народом Грузії та з вибором його переважної більшості на користь демократії та європейського майбутнього Грузії», - наголосив речник Євросоюзу.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу», попри протести та зростання напруженості у країні. 18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним. Парламент країни 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.

Читайте також: Президент Латвії закликав призупинити статус кандидата на вступ до ЄС для Грузії

У грудні минулого року ЄС надав Грузії статусу кандидата на членство, але після ухвалення скандального закону про «іноагентів» може переглянути це рішення та скасувати безвізовий режим з країною.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-