США хочуть у чотири рази розширити вторинні санкції проти Росії - FT

США хочуть у чотири рази розширити вторинні санкції проти Росії - FT

Укрінформ
Міністерство фінансів США планує цього тижня значно розширити вторинні санкції щодо Росії, розглядаючи будь-яку іноземну фінансову установу, яка здійснює транзакції з російською компанією, що потрапила під санкції, як таку, що працює безпосередньо з військовою промисловістю Кремля.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Financial Times.

Цей крок розширить виконавчий указ глави Білого дому Джо Байдена, який у грудні надав Міністерству фінансів повноваження запроваджувати додаткові санкції до іноземних фінансових установ, якщо буде виявлено, що вони діяли від імені будь-якої з приблизно 1200 компаній, які, на думку уряду США, були частиною оборонного сектору Росії.

Після імплементації змін цього тижня, кількість таких компаній зросте до понад 4 500 і охопить майже всі російські компанії, які вже були під санкціями, навіть якщо це було з інших причин, ніж пряма підтримка війни РФ проти України.

Серед них будуть такі банки, як Сбербанк і ВТБ, найбільші кредитори країни.

Читайте також: Санкції проти РФ: в Україні запрацював сайт про спонсорів та співучасників агресії

Зазначається, що після грудневого указу Байдена потік пов’язаного з війною імпорту в Росію скоротився на початку 2024 року, оскільки фінансування транскордонної торгівлі цими товарами стало більш ризикованим навіть для банків, які не мають зв’язків із США.

«Вторинні санкції мають на меті розширити можливості США щодо запобігання їхнього обходу суб’єктами, які не мають жодного юридичного зв’язку зі США. Це означає, що США фактично можуть застосувати свої санкції до людей, які інакше не підпадають під дію законодавства США», – сказала експертка з питань торгівлі та санкцій аналітичного центру Center for a New American Security Емілі Кілкріз.

Як повідомляв Укрінформ, американські чиновники очікують, що цього тижня лідери країн G7 надішлють попередження невеликим китайським банкам, щоб вони припинили допомагати Росії в уникненні санкцій Заходу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-