У Канаді кількох членів парламенту підозрюють у співпраці з іноземними розвідками

У Канаді кількох членів парламенту підозрюють у співпраці з іноземними розвідками

Укрінформ
Деякі члени канадського парламенту добровільно сприяли іноземному втручанню у внутрішні справи країни.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Комітету парламентаріїв з питань національної безпеки та розвідки Канади.

“Члени комітету бачили тривожну інформацію про те, що деякі парламентарії, за інформацією спецслужб, є «напівсвідомими або свідомими» учасниками спроб іноземних держав втрутитися в нашу політику”, - йдеться у звіті.

Зазначається, що прикладами цього були регулярна комунікація з іноземними місіями до або під час політичних кампаній з метою отримання підтримки бізнесових чи діаспорних груп, які дипломатичні місії обіцяли непублічно мобілізувати на користь кандидата; свідоме приймання від іноземних місій та їх представників сприяння і коштів, джерело яких було приховане; надання іноземним дипломатам пріоритетної інформації про роботу або переконання інших парламентаріїв, знаючи, що цю інформацію цими іноземними посадовцями буде використано для неналежного схилення парламентаріїв до зміни їх позиції; реагування на вказівку та запит іноземних посадовців стосовно неналежного впливу на колег-парламентаріїв чи організацію роботи парламенту на користь іноземної держави; надання отриманої від уряду захищеної інформації представнику розвідки іноземної держави.

Читайте також: Ексначальник генштабу Молдови «зливав» секретні дані російському ГРУ - The Insider

Окремо у звіті згадується про “членів парламенту, які намагалися схилити своїх колег на користь Індії та завчасно надавали конфіденційну інформацію індійським посадовцям”. “Особливе занепокоєння викликає підтримання тогочасним членом парламенту відносин із представником іноземної розвідувальної служби”, - йдеться у документі.

Члени комітету наголосили, що ці приклади стосуються “малої кількості парламентаріїв”. “Деякі дії можуть бути незаконними, але навряд вони призведуть до кримінального переслідування, зважаючи на давні проблеми Канади із реагуванням на захист захищеної інформації й судові процедури”, - стверджується у звіті.

У документі наголошується, що така поведінка - неетична й “суперечить клятвам й обіцянками, які дають парламентарії й які вимагають від них діяти в інтересах Канади”.

У публічній частині звіту не вказуються імена депутатів, про яких йдеться. Опозиція вже закликала оприлюднити їх імена, однак уряд поки відмовляється це робити, посилаючись на вимоги законодавства щодо захисту таємної інформації.

Депутати та сенатори, які входять до Комітету парламентаріїв з питань національної безпеки та розвідки, отримують доступ до секретної інформації та брифінгів, які канадські розвідувальні служби готують для керівництва країни.

Як повідомлялося, 29 березня в Австрії затримали колишнього офіцера вже реформованого Федерального відомства із захисту конституції та боротьби з тероризмом (BVT) Егісто Отта за підозрою у зловживанні службовим становищем та веденні розвідувальної діяльності на шкоду Австрії. Затриманому інкримінують передачу російським спецслужбам таємної інформації та вмісту мобільних телефонів австрійських високопосадовців.

 Фото з сайту cocqsida.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-