Коефіцієнт народжуваності у Японії досяг найнижчої позначки з 1947 року

Коефіцієнт народжуваності у Японії досяг найнижчої позначки з 1947 року

Укрінформ
Опубліковані урядом Японії статистичні дані свідчать, що у 2023 році сумарний коефіцієнт народжуваності в країні досяг найнижчої позначки весь час ведення обліку з 1947 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє NHK.

Зазначається, що сумарний коефіцієнт народжуваності в Японії знизився минулого року на 0,06 пунктів щодо остаточних показників попереднього року.

Таким чином, зниження коефіцієнта зареєстровано восьмий рік поспіль.

Крім цього, зниження цього коефіцієнта відбулося у всіх префектурах країни. Найнижчий показник у Токіо - він становив 0,99.

Число немовлят, що народилися в Японії за минулий рік, склало 727 277, щодо попереднього року воно знизилося на 43 482 і є найнижчим від початку ведення статистичного обліку в 1899 році.

Кількість смертей за минулий рік становила 1 575 936. Це на 6 886 більше, ніж у попередньому рекордному році.

У країні також було укладено 474 717 шлюбів – на 30 213 менше, ніж роком раніше та найменше за весь період після Другої світової війни.

За словами представників Міністерства охорони здоров'я, праці та соціального забезпечення, ситуація із падінням народжуваності «критична». Вони відзначають, що період до настання 2030-х років, коли очікується різке зниження частки молоді в населенні країни, представляє останній шанс повернути тенденцію, що склалася.

За словами офіційних осіб, на становищі позначається низка факторів, серед яких економічна нестабільність та складність поєднання роботи з вихованням дітей.

Читайте також: Папа Франциск закликав італійців народжувати більше дітей через кризу демографічної ситуації

Посадовці також висловили намір прискорити вжиття необхідних заходів, серед яких - підтримка використання права на відпустку для догляду за дитиною, а також підвищення доходів молодих поколінь.

Як повідомляв Укрінформ, у Південній Кореї в першому кварталі цього року зафіксували на 6% менше новонароджених, аніж за аналогічний період минулого року, натомість рівень смертності зростає.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-