Спікер парламенту Грузії підписав закон про «іноагентів»

Спікер парламенту Грузії підписав закон про «іноагентів»

Укрінформ
Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про «іноагентів» («Про прозорість іноземного впливу»).

Про це він повідомив на брифінгу в будівлі законодавчого органу, передає Укрінформ із посиланням на Эхо Кавказа.

28 травня парламент Грузії не врахував мотивованих зауважень Саломе Зурабішвілі, подолавши вето президентки і остаточно затвердивши закон. За подолання вето проголосували 84 депутати, проти – 4.

Згідно з Конституцією Грузії, якщо президент після подолання вето відмовляється від підписання, закон у п'ятиденний термін підписує та публікує голова парламенту.

Згідно з новим законом, протягом двох місяців (до початку серпня) відповідні органи/посадовці повинні ухвалити/опублікувати підзаконні акти, а Міністерство юстиції Грузії та Національне агентство публічного реєстру мають провести «попередні матеріально-технічні та інші заходи для виконання цього закону».

За попередньою інформацією, вже із серпня ЗМІ та НУО, які за даними 2023 року отримували понад 20% доходу з-за кордону (це абсолютна більшість грузинських онлайнЗМІ та НУО, які працюють переважно із західними фондами), протягом місяця мають через Дім юстиції внести заяву про реєстрацію як організацїй, які проводять інтереси іноземної сили.

Читайте також: НАТО не відмовиться від партнерства з Грузією через закон про «іноагентів» - Столтенберг

Для виявлення «провідних інтересів іноземної сили організацій» та перевірки виконання вимог закону Міністерство юстиції Грузії у будь-який час може провести моніторинг, а уповноважений чиновник – отримати необхідну інформацію, зокрема, персональні дані.

Як повідомляв Укрінформ, 14 травня парламент Грузії у третьому читанні ухвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Документ було ухвалено попри протести та зростання напруженості у країні.

18 травня президент Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на документ, наголосивши, що він «повністю повторює дух російського закону», а його зміст є неконституційним.

Парламент 28 травня подолав президентське вето, остаточно затвердивши закон.

Скандальний закон, який називають калькою російського, зобов’язує ЗМІ та НУО, у яких закордонне фінансування становить понад 20% річного доходу, реєструватися як організації, що представляють інтереси іноземної сили.

Високий представник ЄС Жозеп Боррель сказав, що Євросоюз та його країни-члени розглядають заходи реагування на рішення парламенту Грузії про ухвалення закону «Про прозорість іноземного впливу».

Стратегічний партнер Грузії, США, оголосив про візові санкції для представників грузинської влади та початок перегляду двосторонніх відносин.

Фото: Парламент Грузії

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-