У Німеччині з'явилися прихильники використання ППО НАТО для захисту українського неба

У Німеччині з'явилися прихильники використання ППО НАТО для захисту українського неба

Укрінформ
Низка німецьких політиків вважають за доцільне залучити системи ППО НАТО для допомоги Україні в знищенні російських повітряних цілей.

Про це представники як партій, що входять у правлячу коаліцію, Вільних демократів і «Зелених», так і опозиційного консервативного ХДС сказали виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, передає Укрінформ.

Відомі депутати Бундестагу від цих трьох партій пропонують, щоб ППО сусідніх з Україною держав НАТО збивали ракети над українською територією.

Ідею одним з перших висунув військовий експерт Ніко Ланге на Мюнхенськоій безпековій конференції в лютому цього року. На його думку, із засобами ППО Заходу можна було б «створити безпечну зону шириною до 70 кілометрів» на кордонах України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією.

Від імені блоку ХДС/ХСС депутат Родеріх Кізеветтер заявив, що за умови розгортання на східному кордоні НАТО країни Заходу можуть збивати «безпілотні російські ракети» над Україною.

«Це розвантажить українську ППО і дозволить їм захищати фронт», - сказав політик. Він навів приклад Ізраїлю, де зенітні підрозділи Америки, Великої Британії, Франції та інших країн допомогли відбити масштабну іранську повітряну атаку в квітні та не стали при цьому сторонами конфлікту.

Читайте також: Зеленський наголосив на важливості вчасного постачання військової допомоги

Маркус Фабер з Вільної демократичної партії (який, ймовірно, незабаром очолить комітет з питань оборони), також зазначив, що «повітряний простір над українськими прикордонними районами» в принципі може бути «захищений системами ППО з території НАТО». Але, зауважив він, систем і ракет до них уже не вистачає, тому необхідні боєприпаси мають бути забезпечені в довгостроковій перспективі.

«За таких умов я думаю, що це можливо», - сказав Фабер.

З цим погоджуються і «Зелені». Голова фракції Агнешка Брюггер підтримала ідею «розташувати системи протиповітряної оборони на кордонах сусідніх держав, щоб західні частини України також були захищені». До неї приєднався її соратник по партії, голова європейського комітету Антон Гофрайтер. «У довгостроковій перспективі не можна виключати ППО над Україною з боку Польщі та Румунії», - сказав він, але додав, що наразі це «не підлягає обговоренню». На даний момент, переконаний депутат, головне - поставити «значно більше» систем озброєнь і боєприпасів самій Україні.

Варто зауважити, до участь в обговоренні не прийняли члени правлячої Соціал-демократичної партії.

Нагадаємо, член цієї партії, канцлер ФРН Олаф Шольц понад рік відмовляє Україні в передачі далекобійних ракет Taurus і категорично відкидає можливе залучення солдатів Бундесверу до будь-якої активності стосовно війни в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-