Участь окремих дипломатів ЄС в «інавгурації» Путіна не впливає на підтримку України - Стано

Участь окремих дипломатів ЄС в «інавгурації» Путіна не впливає на підтримку України - Стано

Укрінформ
Участь дипломатичних представників від певних країн-членів в «інавгурації» Путіна є результатом суверенного рішення цих країн щодо зовнішньої політики. Водночас цей факт жодним чином не змінює підтримку ЄС щодо України.

Про це сьогодні у Брюсселі на брифінгу для преси заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Участь в «інавгурації» не ставить під сумнів узгоджену політику ЄС щодо підтримки України. Ця подія в Москві була скоріше протокольним заходом, включаючи запрошення послів з країн по усьому світу. Велика більшість країн-членів ЄС вирішили не брати участь, з причин, які перерахував високий представник ЄС: Путін був засуджений Міжнародним кримінальним судом, порушує міжнародне право та Хартію ООН, створює дуже репресивну систему в самій Росії. Ми всі – 27 країн ЄС, оголосили дуже чітко, що ми думаємо про ці так звані президентські вибори», - сказав речник ЄС.

Водночас, він нагадав слова високого представника ЄС, що рішення у сфері зовнішньої політики та двосторонніх відносин належать до компетенції країн-членів, та є їх суверенним правом, включно з тим, в яких заходах ці країни вважають за можливе брати участь.

«У цьому (ставленні до виборів в Росії – ред.) наша позиція є дуже чіткою. Також чіткою є наша безумовна підтримка України – фінансова, економічна, дипломатична, військова, - на якій раз за разом наголошується у висновках Європейської ради. Тож участь кількох дипломатів в протокольному заході, на зразок того, що відбувався вчора у Москві, не суперечить та не ставить під сумнів погоджену позицію ЄС, всіх 27 країн-членів, у підтримці України в її боротьбі проти злочинної агресії, яку розпочав Путін», - додав Стано.

Відповідаючи на запитання журналістів, він утримався від того, щоб назвати країни ЄС, дипломатичні представники яких взяли участь у інавгурації Путіна, пославшись на те, що це було суверенне рішення цих країн, і саме вони мають його коментувати.

«Я можу лише підтвердити, що посол ЄС, голова делегації ЄС в Москві, не брав участі, як і більшість представників країн-членів», - додав Стано.

Читайте також: Південна Корея відправила посла на «інавгурацію» Путіна - ЗМІ назвали причину

Як повідомлялося, напередодні «інавгурації» Путіна у Москві високий представник ЄС назвав «недоречною» участь країн-членів у цьому заході на будь-якому рівні, та закликав країни-члени утриматися від такої участі.

За інформацією, що поширена в європейських ЗМІ, у «інавгурації» Путіна взяли участь представники принаймні трьох країн ЄС – Франції, Угорщини та Словаччини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-