Німецька спецслужба застерегла компанії від занадто «наївного» ставлення до Китаю

Німецька спецслужба застерегла компанії від занадто «наївного» ставлення до Китаю

Укрінформ
Федеральна служба захисту конституції Німеччини попередила компанії країни остерігатися промислового шпигунства з боку Пекіна й не бути наївними і надмірно покладатися на Китай.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

«У нас є численні приклади, коли, можливо, занадто оптимістичне та позитивне ставлення до торгівлі з Китаєм призвело до того, що німецькі компанії практично були ліквідовані», - сказав заступник керівника служби Сінан Селен під час заходу про вплив Китаю на безпеку компаній із ФРН.

За його словами, однією з головних проблем є те, що китайські компанії заявляють про свій повністю приватний статус, але насправді всі підпорядковуються державним інтересам Китаю і підтримуються його урядом, кінцева мета якого – зробити Китай найбільшою економічною, технологічною та політичною державою світу до 2049 року (100-річчя проголошення КНР – ред.).

«Німецькі актори не просто взаємодіють зі своїми торговими партнерами, – сказав Селен. - На задньому плані у вас є вся китайська держава... яка переслідує власні інтереси і використовує для цього всі необхідні та доступні ресурси».

За його даними, сфери особливого інтересу Китаю включають аерокосмічні технології, робототехніку, електромобільність та енергозберігаючі технології, біомедицину й інформаційні технології.

Селен повідомив, що Федеральна служба захисту конституції планує посилити загальний контроль за діяльністю Китаю у Німеччині, й зокрема, зосередити увагу на університетах і стартапах, враховуючи прагнення Пекіна отримати цивільно-військові технології через дослідницьку співпрацю.

«Я думаю, що ми знаходимося на шляху від дуже наївного та дуже оптимістичного ставлення до наших економічних партнерів до більш реалістичного, можливо, більш стійкого та диверсифікованого ставлення, коли справа доходить до партнерства та захисту Німеччини як місця для бізнесу», – додав представник спецслужби.

Читайте також: У Британії двом чоловікам висунули обвинувачення у шпигуванні на користь Китаю

Німеччина вважається особливо під загрозою через її потужний промисловий сектор і глибокі ділові відносини з Китаєм, її головним торговим партнером впродовж останніх восьми років.

Уряд ФРН раніше закликав компанії зменшити свої ризики в Китаї, але критики кажуть, що багато хто все ще зосереджується на короткостроковому прибутку, а не на довгостроковій стратегії.

Як повідомляв Укрінформ, нещодавно німецькі поліцейські затримали трьох громадян ФРН, яких підозрюють у роботі на китайські спецслужби, у МВС говорять про успіх у розкритті шпигунських мереж.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-