Майже €1,5 мільйона за три дні: словаки збирають гроші на зброю для України

Майже €1,5 мільйона за три дні: словаки збирають гроші на зброю для України

Укрінформ
Кілька словацьких організацій розпочали кампанію зі збору коштів під назвою "Боєприпаси для України", яка за три дні зібрала майже 1,5 мільйона євро.

Про це повідомляє Euractive, передає Укрінформ.

Таким чином організації хочуть підтримати чеську ініціативу допомоги Україні, до якої відмовився приєднатися словацький уряд.

"Ми не можемо змиритися з тим, що наш уряд відмовляється допомагати нашому сусідові. Давайте доведемо, що Словаччина не боягузлива і стоїть на правильному боці історії, організувавши громадський збір коштів на боєприпаси. Давайте допоможемо Україні, незважаючи на наш проросійський уряд", - написали організатори на офіційному сайті збору коштів, відкритому у вівторок.

Кампанія зі збору коштів є результатом спільних зусиль кількох організацій та активістів з багаторічним досвідом допомоги Україні, серед яких Mier Ukrajine, Darček pre Putina, Donio та All4Ukraine.

Багато словацьких громадських діячів також підтримали кампанію, в тому числі майже 100-річний Отто Шимко, колишній партизан і в'язень німецьких таборів під час Другої світової війни.

"З агресорами неможливо було домовлятися, їх треба було перемогти. Цей досвід Другої світової війни стосується і України", - сказав Шимко у відеоролику на підтримку ініціативи.

Збір коштів також підтримав колишній міністр закордонних справ і прозахідний дипломат Іван Корчок, який програв Петеру Пеллегріні у фінальному турі президентських перегонів 6 квітня.

"Чому я підтримав цей збір? Все дуже просто. На нашого найближчого сусіда напали, він захищається, а це неможливо без зброї. Війна може закінчитися негайно - коли Росія припинить свою агресію. Підтримка України - це не продовження війни, це підтримка існування сусіда", - заявив Корчок.

Попри те, що понад 20 країн приєдналися до чеської глобальної ініціативи із закупівлі боєприпасів для Києва, словацький уряд вирішив не брати в ній участі, заявляючи, що конфлікт "не має військового вирішення", а "відправлення зброї в Україну лише затягує війну".

Читайте також: Україна має отримати таку ж підтримку, як Ізраїль після удару з боку Ірану - чеські політики

Як повідомляв Укрінформ, Чехія ініціювала закупівлю на гроші ЄС боєприпасів для України в третіх країнах. Йшлося про 800 тисяч боєприпасів, які були знайдені в різних частинах світу.

Згодом міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що Україна у межах чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів може отримати 1,5 мільйона снарядів замість обіцяних раніше 800 тисяч.

Пізніше Ліпавський повідомив, що боєприпаси, закуплені в країнах, які не є членами ЄС, можуть прибути в Україну вже в червні.

А глава МЗС РП Радослав Сікорський заявив, що транспортування боєприпасів, придбаних для допомоги Україні, вже організовується.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-