ПАРЄ рекомендує Косово до членства у Раді Європи

ПАРЄ рекомендує Косово до членства у Раді Європи

Укрінформ
Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала запросити Косово стати членом Ради Європи, вирішивши при цьому стежити за виконанням ним широкого переліку зобов'язань та обов'язків з моменту вступу.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у статутному висновку, ухваленому у вівторок увечері на пленарному засіданні в Страсбурзі 131 голосом (29 - проти, 11 утрималися)

Згідно з процедурами Ради Європи, Асамблея повинна спочатку висловити свою думку щодо будь-якої заявки на членство, перш ніж Комітет міністрів, виконавчий орган організації, що складається з міністрів закордонних справ, ухвалить остаточне рішення.

«Членство Косова призведе до зміцнення стандартів прав людини шляхом забезпечення доступу до Європейського суду з прав людини для всіх, хто перебуває під його юрисдикцією», - заявила Асамблея.

Участь у Раді Європи має стати каталізатором подальшого прогресу у зміцненні прав людини, демократії та верховенства права.

Читайте також: ПАРЄ ухвалила резолюцію про підтримку відновлення України

Парламентарі також зазначили, що членство допоможе Косову "вирішити невирішені проблеми і питання, що викликають занепокоєння". Зокрема створення Асоціації муніципалітетів із сербською більшістю "має бути включено до майбутнього розгляду Комітетом міністрів заявки Косова на вступ до Ради Європи як зобов'язання після вступу до неї".

Враховуючи, що низка країн-членів Ради Європи не визнають Косово як державу, Асамблея закликала до дипломатії, діалогу і компромісу. Вона запропонувала Комітету міністрів забезпечити, щоб членство Косова не шкодило позиціям окремих держав-членів.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз продовжуватиме тиск на Косово і Сербію для подальшої нормалізації відносин та імплементації відповідної політичної угоди, досягнутої між сторонами рік тому.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-