Китай протестував на орбіті супутники для зв’язку між Землею і Місяцем

Китай протестував на орбіті супутники для зв’язку між Землею і Місяцем

Укрінформ
Китайські експериментальні супутники зв’язку між Місяцем та Землею «Тяньду-1» і «Тяньду-2» пройшли тестування з перевірки технологій, включаючи навігаційні калібрування та ретрансляцію сигналу між поверхнею супутника і планетою.

Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.

Згідно з телеметричними даними, в ході тестування також підтверджено можливість використання нових технологій для істотного підвищення точності визначення навколомісячної орбіти космічних апаратів.

Супутники «Тяньду-1» і «Тяньду-2» (Tiandu-1, 2) разом із супутником-ретранслятором «Цюецяо-2» (Queqiao-2 або «Сорочий міст-2), призначеним для забезпечення зв’язку між зворотним боком Місяця та Землею, були відправлені в космос 20 березня.

Читайте також: Китай запустив новий супутник дистанційного зондування

Вони вийшли на заплановані навколомісячні орбіти 29 березня та розділилися 3 квітня.

Після корекції траєкторії польоту 8 квітня «Тяньду-1» і «Тяньду-2» запрацювали в парі, залишаючись на відстані близько 200 км один від одного.

Наразі вони працюють нормально і мають стабільне положення та енергетичний баланс, що дозволило провести серію тестів із перевірки комунікаційних технологій, під час яких «Тяньду-2», серед іншого, зробив і передав наземним службам знімки Землі та Місяця.

Читайте також: Південна Корея запустила у космос свій другий розвідувальний супутник

Згідно з Місячною програмою Китаю, перелічені супутники мають забезпечувати зв’язок із Землею для майбутніх місячних місій «Чан’е-6», «Чан’е-7» та «Чан’е-8».

Зворотний бік Місяця завжди знаходиться поза зоною видимості та прямого зв’язку із Землею, тому для проведення там досліджень потрібна ретрансляція сигналів між місяцеходами та наземним центром управління.

Як повідомляв Укрінформ, Китай у понеділок запустив у космос новий високочутливий супутник дистанційного зондування Землі «Гаоцзін-3-01» (Gaojing-3 01).

Фото: CGTN

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-