Предки людини у Східній Азії вміли виготовляти кам’яні знаряддя мільйон років тому - науковці

Предки людини у Східній Азії вміли виготовляти кам’яні знаряддя мільйон років тому - науковці

Укрінформ
Міжнародна дослідницька група під керівництвом китайських учених встановила, що східноазіатські гомініни, підродина приматів, до якої належить сучасна людина, володіли технологією виготовлення кам’яних знарядь ще 1,1 мільйона років тому, тобто набагато раніше, ніж вважалося досі.

Про це повідомляє Xinhua, передає Укрінформ.

Команда фахівців під керівництвом науковців Інституту палеонтології та палеоантропології хребетних Академії наук Китаю провела дослідження характеристик кам’яних знарядь, знайдених у місцевості Ценьцзявань у басейні річки Ніхевань на півночі Китаю.

Вчені провели поглиблений технічний аналіз і високоточне 3D-сканування знайдених кам’яних знарядь та виявили, як гомініни виготовляли й використовували примітивні вироби з каменю.

Результати засвідчили, що древні жителі цієї місцевості понад мільйон років тому вже добре володіли технологією обробки каміння й виготовлення виробів із нього, яка є важливою частиною ашельської культури раннього палеоліту з характерними для неї кам’яними двобічно-обробленими ручними рубилами, сокироподібними та іншими знаряддями з каменю.

Читайте також: У Китаї виявили гробниці знатної родини віком понад 1600 років

Опанування технології виготовлення кам’яних знарядь вважається першою стандартизованою традицією виготовлення інструментів Homo erectus (людини прямоходячої, безпосереднього попередника сучасної людини) та ранніх Homo sapiens.

Дослідницька група вважає, що гомініни у місцевості Ценьцзявань мали такий же когнітивний рівень та технічні здібності, як ашельські гомініни у Європі, які проживали на території сучасної Франції, де вперше були знайдені артефакти цієї культури.

На думку авторів дослідження, знахідки на півночі Китаю засвідчують, що місцеві гомініни ашельської культури набагато раніше опанували технології виробництва знарядь із каменів, а знайдені артефакти цієї культури є найдавнішими в Євразії.

Як повідомляв Укрінформ, група археологів під час розкопок давньоримського міста Помпеї виявила кілька нових фресок навколо будинку Леди.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-