В ООН не виключають, що цей рік стане спекотнішим за рекордний попередній

В ООН не виключають, що цей рік стане спекотнішим за рекордний попередній

Укрінформ
Глава Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) при ООН Селесте Сауло не виключає, що 2024-й рік може побити температурний рекорд минулого року.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі ВМО.

«Перехід від охолодження «Ла-Нінья» до потепління «Ель-Ніньйо» до середини 2023 року чітко відображається на підвищенні температури в порівнянні з минулим роком. Враховуючи, що «Ель-Ніньйо» зазвичай найбільше впливає на глобальну температуру після свого піку, 2024 рік може бути ще спекотнішим (за 2023-й рік – ред.)», - сказала Сауло.

Вона додала, що зміна клімату є найбільшим викликом, з яким стикається людство.

«Це стосується всіх нас, особливо найуразливіших. Ми не можемо дозволити собі більше чекати. Ми вже вживаємо заходів, але нам потрібно зробити більше, і ми повинні зробити це швидко. Ми маємо суттєво скоротити викиди парникових газів і прискорити перехід до відновлюваних джерел енергії», - заявила глава ВМО.

Зазначається, що з 1980-х років кожне десятиліття було теплішим за попереднє. Останні дев'ять років були найтеплішими за всю історію спостережень.

Крім цього, 2016 і 2020 роки раніше вважалися найтеплішими за всю історію спостережень, на 1,29°C і на 1,27 °C вище, ніж у доіндустріальну еру.

Читайте також: Через глобальне потепління в Антарктиді почали рости квіти, мох і водорості

Середнє десятирічне значення за 2014-2023 роки було на 1,20 °C вище середнього показника за 1850-1900 роки.

Як повідомляв Укрінформ, учені Європейського центру з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service (C3S) заявили, що минулий 2023 рік був найтеплішим за всю історію спостережень з 1850 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-