Країни АСЕАН проводять в Індонезії перші в історії спільні військові навчання

Країни АСЕАН проводять в Індонезії перші в історії спільні військові навчання

Укрінформ
Військові підрозділи десяти країн Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) проводять свої перші спільні військові навчання в водах Індонезії на тлі зростання напруженості через агресивну військову діяльність Китаю в Південно-Китайському морі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters

Маневри проходитимуть навколо індонезійських островів Натуна в південній частині Південно-Китайського моря впродовж п’яти днів і будуть зосереджені на гуманітарній допомозі та ліквідації наслідків стихійних лих, а не на бойових операціях. Зокрема, йдеться про тренування у військових із різних країн навичок спільного патрулювання морського простору, надання допомоги при стихійних лихах, а також доставці й розподілу гуманітарної допомоги.

«Це не бойова операція, тому що АСЕАН більше зосереджена на економіці. Навчання стосується гуманітарної і соціальної діяльності», - заявив головнокомандувач індонезійських військ адмірал Юдо Маргоно.

Хоча він відкинув припущення, що навчання є відповіддю на напруженість навколо нової карти Пекіна, на якій близько 90% Південно-Китайського моря, включно з частинами деяких країн АСЕАН, позначено як «китайські», вони проходять на тлі дипломатичних протестів Філіппін, Малайзії і В’єтнаму на спроби Китаю таким чином легітимізувати свої територіальні претензії.

Спочатку навчання планувалося провести в північніших водах, на які претендує Китай, проте, щоб уникнути роздратування Пекіна їх перенесли південніше, далі від «спірних територій».

Країни АСЕАН і Китай вже понад 20 років ведуть переговори щодо кодексу поведінки в Південно-Китайському морі, який допоміг би запобігти конфронтації між сторонами суперечки, проте через небажання сторін іти на поступки результату немає.

Читайте також: Південно-Східна Азія в епіцентрі світової політики: погляд з Пекіна

Члени АСЕАН проводили спільні військові навчання зі Сполученими Штатами та Китаєм, але досі не було спільних навчань за участю лише блоку.

Нещодавно в Індонезії відбулися військові навчання Super Garuda Shield, у яких взяли участь тисячі військовослужбовців зі Сполучених Штатів, Японії, Австралії, Франції, Сінгапуру та Великобританії.

АСЕАН включає Бруней, Камбоджу, Індонезію, Лаос, Малайзію, М’янму, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд і В’єтнам.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони Тайваню в понеділок повідомило, що впродовж останньої доби виявило 103 літаки ВПС і 9 бойових кораблів ВМС армії Китаю, які здійснювали маневри навколо острова.

Фото: Antara Foto/Teguh Prihatna

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-