Сі Цзіньпін не вимагатиме від путіна виведення військ з України – експерт

Сі Цзіньпін не вимагатиме від путіна виведення військ з України – експерт

Укрінформ
Лідер Китаю Сі Цзіньпін не вимагатиме від росії виведення військ з України, адже не хоче повалення путіна, якого потребує, але як молодшого партнера.

Таку думку висловив голова Мюнхенської безпекової конференції Крістоф Гойсген в інтерв’ю телеканалу ZDF, передає Укрінформ.

Гойсген переконаний, що голова КНР «хоче слабкого путіна», однак не прагне його повалення. Своїм візитом до москви голова Китаю, безумовно, хоче утримати росію в таборі авторитарних держав, а відтак підтримати кремлівського очільника, щоб той міцно залишився в китайському таборі.

Тому, зауважує ексрадник Меркель, Сі не пропонуватиме росії вивести війська з України, але й не постачатиме їй зброю, принаймні щоби не потрапити під західні санкції. Меседж Пекіна москві, на думку дипломата, буде таким: «Ми підтримуємо вас економічно…, але є межі, які путін не повинен переходити». Сі Цзіньпіну достатньо того, що росія «стала бензоколонкою Китаю», вважає експерт.

росія та Китай демонструють, зокрема, під час зустрічі в москві, солідарність, але «в цих відносинах путін є, без сумніву, молодшим партнером», — каже Гойсген.

Це, зауважує дипломат, також можна побачити на фотографіях, наскільки путін виглядаєм «покірним» щодо китайського лідера, який виглядає «самовпевненим». «Дуже очевидно, що путін повністю залежить від Сі, і Сі використовує цю залежність… Дуже зрозуміло, хто є кухар і офіціант», — зауважує голова Мюнхенської безпекової конференції.

Сі Цзіньпін, на переконання німецького дипломата, «ніколи не дозволить путіну застосувати ядерну зброю».

У питанні війни в Україні Китай ходить по «тонкому льоду», - каже Гойсген. Він нагадав, що Пекін розробив свої «12 пунктів», що мають представити Китай «збалансованим» гравцем.

Читайте також: Гойсген сподівається на участь Зеленського в Мюнхенській конференції у мирному 2024 році

Як повідомлялось, Сі Цзіньпін перебуває з державним візитом у росії. Китай не засудив російську війну проти України, а в першу річницю війни представив власний план «політичного вирішення української кризи» із 12 пунктів, який піддали критиці США та країни Європи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-