Довкола повітряного простору НАТО подвоїлась активність російських літаків - ЗМІ

Довкола повітряного простору НАТО подвоїлась активність російських літаків - ЗМІ

Укрінформ
російські військові літаки все частіше наближаються до західного повітряного простору з незрозумілими намірами та з вимкненою цифровою ідентифікацією.

Таку неопубліковану раніше цифру редакційній мережі Німеччина (RND) надав представник НАТО, передає Укрінформ.

У 2022 році НАТО нарахувала більше провокаційних інцидентів такого роду, ніж будь-коли раніше, більшість із них - над Балтійським морем.

Зокрема, торік літаки Альянсу здійснили 570 вильотів у Європі для перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору НАТО. Це майже вдвічі більше, ніж за попередній рік: у 2021 році альянс зареєстрував 290 таких випадків.

Офіційний представник НАТО сказав, що, як правило, російську авіацію вдавалося «відштовхнути» та уникнути ескалації. «Переважна більшість повітряних зустрічей пройшли безпечно і професійно», - сказав він.

Однак у кількох випадках російські військові літаки «виконували ризиковані маневри поблизу неозброєних літаків-розвідників союзників». Так, у листопаді російські військові літаки «небезпечно пролетіли над» кораблями НАТО під час звичайного патрулювання в Балтійському морі. Союзники висловили свою стурбованість цими інцидентами російській владі через дипломатичні канали.

У 2023 році небо над Європою також залишається неспокійним. На початку лютого було вісім тривог за один тиждень. Завжди йшлося про Естонію, Латвію та Литву. Іноді до повітряного простору трьох малих країн НАТО наближалися бойові літаки СУ-27 або СУ-30, іноді це були важкі військові транспортники типу Іл-76.

Читайте також: Швеція готова допомогти НАТО патрулювати в Чорному морі

У таких випадках західні винищувачі злітають, а патрулі, які вже знаходяться в повітрі, змінюють курс, починається злагоджена робота. Екіпажі НАТО, які підійшли найближче, уточнюють ідентичність і національність машин і передають дані до своїх оперативних центрів. Потім вони вказують російським літакам дорогу назад у міжнародний повітряний простір і, за потреби, деякий час їх супроводжують.

«Демонстрація сили» може включати задіяння реактивних літаків, які показують своє озброєння шляхом короткочасного обертання навколо власної осі. Однак російські екіпажі і без того вже знають, що як тільки їхні машини ідентифіковані, вони потрапляють на радари сучасних зенітно-ракетних комплексів, які є частиною багаторівневої системи протиповітряної оборони НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-