Шольц у Бундестазі: ЄС не дозволить здійснитися путінським імперським планам путіна

Шольц у Бундестазі: ЄС не дозволить здійснитися путінським імперським планам путіна

Укрінформ
Об’єднана Європа не дозволить стати реальністю путінським імперським планам і продовжуватиме надавати Україні всіляку підтримку.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц з трибуни Бундестагу в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми не дозволимо, щоб одна країна силою захопила частину іншої та ставила таким чином під питання засади нашого мирного порядку, тому ми підтримуватимемо Україну у відстоюванні нею власного суверенітету і територіальної цілісності стільки, скільки буде потрібно», - сказав Шольц.

Він зазначив, що минулого року Німеччина надала Україні понад 12 млрд «і цього року масивна підтримка буде продовжена». ФРН надаватиме допомогу у відновленні зруйнованого, зокрема інфраструктури, у стабілізації бюджету, у підтримці економіки тощо.

Читайте також: Узгоджені дії партнерів у допомозі Україні запобігають ескалації – Шольц

Стосовно надання зброї глава уряду зауважив, що Німеччина є лідером в континентальній Європі. При цьому він підкреслив, що кожен крок у наданні допомоги тісно узгоджується зі США, Францією, Великою Британією та іншими союзниками і партнерами. Те ж стосується і навчання українських військових.

Політик при цьому підкреслив неприпустимість «конкуренції» у наданні зброї, це викликає публічну критику партнерів, «у чому Німеччина участь не братиме», адже непорозуміння та підозри між союзниками лише на руку путіну та його пропаганді.

Канцлер зазначив, що вже майже рік в Україні війна, тисячі людей стали її жертвами, мільйони - біженцями і шукають порятунку, зокрема і в Європі.

«Це найбільший рух біженців на континенті після Другої світової війни», - констатував він.

Німеччина стала однією з країн, яка прийняла найбільше українських біженців війни – понад 1 мільйон - і швидко активізувала механізм надання захисту, дозволила доступ на ринок праці. За даними Шольца, 125 тисяч українських біженців уже працюють і сплачують податки, багато інших знайшли тимчасову роботу.

Він зазначив, що черговим посиленням санкцій ЄС знову надає путіну «чіткий сигнал, що він не матиме успіху зі своїми імперськими планами». Політик підкреслив, що чим скоріше путін припинить війну, тим буде краще для України, росії та всього світу.

Читайте також: Шольц заявив про «консенсус» з Україною щодо невикористання західної зброї на території рф

«путін не досягне своїх цілей ні на полі бою, ні через встановлення продиктованого миру. Це є чітко зрозумілим після року війни», - заявив Шольц.

Проблема біженців буде однією з тем саміту ЄС, у якому Шольц візьме участь наприкінці тижня. Там, за словами німецького канцлера, також «буде посилено обіцянку, дану в Києві в червні минулого року: Україна належить до Європи, з нею пов’язане її майбутнє».

Президент України Володимир Зеленський, як очікується, візьме участь у європейських заходах у Брюсселі в п’ятницю.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-