ЄС створює цивільну місію у Вірменії

ЄС створює цивільну місію у Вірменії

Укрінформ
Рада Євросоюзу ухвалила рішення про започаткування цивільної місії Європейського Союзу у Вірменії (EUMA) у межах Спільної політики безпеки і оборони (CSDP).

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

«Створення місії ЄС у Вірменії започатковує новий етап у діяльності ЄС на Південному Кавказі. ЄС продовжуватиме підтримувати зусилля з деескалації і прагне тісно співпрацювати з обома сторонами задля досягнення кінцевої мети - сталого миру в регіоні», - сказав верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Зазначається, що метою місії є сприяння стабільності в прикордонних районах Вірменії, розбудова довіри на місцях та забезпечення сприятливих умов для зусиль з нормалізації відносин між Вірменією та Азербайджаном.

Читайте також: Вірменія відмовилася проводити навчання ОДКБ на своїй території

Наголошується, що у відповідь на запит Вірменії EUMA здійснюватиме регулярне патрулювання та звітуватиме про ситуацію, що сприятиме кращому розумінню ЄС ситуації на місцях.

Місія також зробить свій внесок у посередницькі зусилля в межах процесу, який очолює президент Європейської ради Шарль Мішель.

Початковий мандат EUMA становитиме два роки, а її оперативний штаб розміщуватиметься у Вірменії.

Командувачем цивільної операції став керуючий директор EEAS з питань цивільного планування та проведення операцій Стефано Томат. Голову місії, який керуватиме операціями на місцях, призначать найближчим часом.

На зустрічі Європейського політичного співтовариства в Празі 6 жовтня 2022 року Вірменія та Азербайджан підтвердили відданість Статуту ООН та Алма-Атинській декларації СНД від 21 грудня 1991 року, в яких обидві держави визнали територіальну цілісність і суверенітет одна одної.

Рада ЄС із закордонних справ 17 жовтня ухвалила рішення про створення Моніторингового потенціалу ЄС у Вірменії (EUMCAP) шляхом розгортання у Вірменії спостерігачів ЄС з моніторингової місії ЄС у Грузії (EUMM).

Міністр закордонних справ Вірменії у листі до Борреля 27 грудня 2022 року закликав ЄС розгорнути цивільну місію у Вірменії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-