Франція розслідує купівлю родиною російського олігарха Керімова вілл на Рив’єрі

Франція розслідує купівлю родиною російського олігарха Керімова вілл на Рив’єрі

Укрінформ
У Франції розпочали нове росзлідування щодо 56-річного російського мільярдера Сулеймана Керімова та членів його родини, слідчі перевірять, як дочка Керімова стала власницею кількох розкішних вілл на Рив’єрі та хто є кінцевим бенефіціаром.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Bloomberg.

Як зазначається, паризька прокуратура Junalco, яка відповідає за боротьбу з організованою злочинністю, очолює розслідування фінансових потоків, які дозволили придбати 32-річній Гульнарі Керімовій компанії, що володіють чотирма віллами в «Бухті мільярдерів» на Кап д'Антиб.

Право власності на вілли було предметом справи про відмивання грошей, відкритої кілька років тому в Ніцці, на південному сході Франції.

За словами джерел, прокурори Junalco спираються на червневий звіт французького органу з боротьби з відмиванням грошей Tracfin. Згідно з цим документом, дочка Керімова витратила 268 мільйонів євро ($279 мільйонів), щоб отримати структуру власності, при цьому кошти були надані здебільшого її братом Саїдом.

У відповідь на запит Bloomberg прокуратура Парижа підтвердила, що Junalco бере на себе провідну роль у розслідуванні записки Tracfin.

Адвокат Микита Січов, який представляє інтереси Керімових, заявив, що звіт Tracfin стосується реструктуризації, проведеної в умовах повної прозорості з компетентними органами з метою дотримання всіх чинних норм.

Керімов, який є сенатором у росії та володіє статками в 10,9 мільярда доларів США згідно з Bloomberg Billionaires Index, перебуває під санкціями США з 2018 року. Два тижні тому США ввели санкції проти Саїда, Гульнари та чотирьох французьких фірм нерухомості, які вона придбала, а також Олександра Штудхальтера, партнера Керімова, який раніше використовував швейцарську фірму для володіння віллами.

Євросоюз і Велика Британія додали Керімова до своїх санкційних списків після вторгнення в Україну. Саїд перебуває під санкціями ЄС із квітня.

Хоча Керімов перебуває в списку санкцій ЄС, чотири вілли не фігурують у списку замороженої власності Франції, зазначає агентство.

Читайте також: У США видали ордер на арешт літака російського олігарха за $90 мільйонів

Як повідомляв Укрінформ, мільярдер з рф Михайло Фрідман запропонував перевести 1 млрд дол. на рахунок українського представництва підконтрольного йому «Альфа-Банку».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-