лукашенко проводить у білорусі приховану мобілізацію - ЗМІ

лукашенко проводить у білорусі приховану мобілізацію - ЗМІ

Укрінформ
білоруські медіа повідомляють, що самопроголошений президент країни олександр лукашенко вирішив провести приховану мобілізацію.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на опозиційне видання «Наша Ніва».

«олександр лукашенко ухвалив принципове рішення провести у білорусі приховану мобілізацію для збільшення штатної чисельності стройових частин. Це проходитиме під виглядом перевірки боєготовності. На першому етапі вона не торкнеться великих міст, насамперед буде мобілізоване сільське населення. Доукомплектування бойових частин робить можливим сценарій ескалації на кордоні між білоруссю та Україною», – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що про це розповіли кілька не пов'язаних джерел. «Набір до 2000 осіб говорив би про доукомплектування окремих частин для вузьких бойових завдань, наприклад, артилерійських», — сказав офіцер збройних сил білорусі.

Читайте також: лукашенко матиме проблеми, якщо активніше втягуватиме білорусь у війну - Макрон

«Тривогу треба буде бити, якщо кількість мобілізованих перевищить п'ять тисяч. Це означатиме створення ударної групи на якомусь напрямку. Якщо переступлять за 10 тисяч — кілька груп», — додає співрозмовник.

Джерела також повідомляють, що «найбільший наголос робиться на ті військово-облікові спеціальності, які дефіцитні у російській армії». Одне з джерел сказало, викликають «на зустріч» кухарів, водіїв, технічний та допоміжний персонал. Можливо, йдеться про набір на першому етапі тих військовослужбовців, які зможуть забезпечити підготовку наступних мобілізованих груп та спорядження для них.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: лукашенко остаточно продає росії білоруський суверенітет

24 лютого росія розпочала новий етап війни з Україною – повномасштабне вторгнення. Воно здійснювалося та здійснюється в тому числі і з території білорусі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-