У ЄС погодили надзвичайні заходи зі стримування цін на енергію

У ЄС погодили надзвичайні заходи зі стримування цін на енергію

Укрінформ
Рада міністрів Євросоюзу погодила пакет надзвичайних заходів із реагування на високі ціни на енергію на ринку ЄС, які включають скорочення обсягів споживання електроенергії та цільову допомогу населенню та бізнесу.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської ради.

«Міністри енергетики сьогодні досягли політичної згоди навколо пропозицій до відповідних регуляторних правил у відповідь на високі ціни на енергію. Ці заходи передбачають спільні заходи із скорочення попиту на електроенергію, а також накопичення та перерозподіл додаткових прибутків енергетичного сектору на користь кінцевих споживачів», - ідеться у повідомленні.

Зокрема, Рада міністрів ЄС погодила мету з добровільного скорочення споживання електроенергії в країнах-членах - на 10 відсотків та обов’язкову мету із скорочення споживання енергії у години пікового навантаження - на 5 відсотків.

Країни визначать 10 відсотків із загального часу пікового навантаження на період із 1 грудня 2022 року по 31 березня 2023 року, протягом якого вони скорочуватимуть попит на електроенергію. При цьому країни вільно визначатимуть засоби, яким чином досягати такого скорочення.

На ринку ЄС встановлюється граничний рівень прибутку в 180 євро за МВт/год. для виробників електроенергії, включно з тими, які використовують для її виробництва відновлювані джерела, атомні станції та буре вугілля. Такі оператори, вважають у Раді міністрів ЄС, протягом минулих місяців отримали неочікувано високий фінансовий результат без істотного зростання собівартості виробництва.

Метою обмежень є збереження прибутковості операторів та уникнення порушень при інвестуванні в сектор відновлюваних джерел енергії. Крім того, країни-члени погодилися на національному рівні збирати надприбутки енергокомпаній та перерозподіляти ці кошти на користь кінцевих користувачів електроенергії.

Міністри погодилися запровадити додатковий «солідарний збір» на бізнес у сфері постачання сирої нафти, природного газу, вугілля та у секторі нафтопереробки. Такий збір буде обраховуватися на основі середнього показника податків, що сплачувалися індустрією з 2018 року, з підвищенням показника на понад 20 відсотків, починаючи з нового 2022/2023 фінансового року.

Збір буде стягуватися додатково до звичайних податків та зборів. Отримані таким чином кошти також будуть використовуватися для підтримки домогосподарств та компаній, які потерпають від високих роздрібних цін на електроенергію.

Крім того, для підтримки малих та середніх підприємств національні уряди можуть надавати їм можливість закуповувати електроенергію за ціною нижче собівартості.

Цей захід є тимчасовим та надзвичайним, він застосовуватиметься із 1 грудня 2022 року по 31 грудня 2023 року.

Цілі щодо скорочення споживання енергії будуть діяти до 31 березня 2023 року, обов’язкове обмеження прибутку енергетичних компаній - до 30 червня 2023 року.

Як очікується, нові регуляторні правила будуть формально ухвалені Радою ЄС за письмовою процедурою на початку жовтня цього року.

Читайте також: На Nord Stream стався вибух потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті

Як повідомлялося, після початку російського військового вторгнення в Україну у лютому 2022 року Євросоюз виявив дієву солідарність з Україною та почав надавати їй істотну допомогу. Аби примусити ЄС відмовитися від такої підтримки, росія почала скорочувати постачання газу в Європу, намагаючись використовувати його як зброю. Це призвело до значного зростання цін, зокрема, на електроенергію.

Єврокомісія вживає заходи для стримування цін на енергію та для забезпечення стійкості системи енергопостачання Єдиного ринку ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-