США ввели санкції проти держпрокурора Боснії та Герцеговини через корупцію

США ввели санкції проти держпрокурора Боснії та Герцеговини через корупцію

Укрінформ
Сполучені Штати запровадили персональні санкції проти державного прокурора Боснії та Герцеговини Діани Каймакович за участь у корупції й підриві демократичних процесів та інститутів на Західних Балканах.

Про це йдеться у повідомленні Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США, передає Укрінформ.

«Сьогоднішні дії підкріплюють стратегію Сполучених Штатів щодо притягнення до відповідальності всіх, хто дестабілізує ситуацію на Західних Балканах. Ці дії відбуваються на тлі найсерйознішої політичної кризи в Боснії та Герцеговині з 1995 року – в момент, коли етнонаціоналістичні політики, а також мережі, що забезпечують їх підтримку, продовжують підривати країну»,- сказано у повідомленні.

У Мінфіні США стверджують, що Каймакович пов’язана зі злочинними організаціями. Зокрема, під час масштабної операції щодо боротьби з організованою злочинністю й торгівлею наркотиками були перехоплені приватні розмови, які велися через зашифровані програми обміну повідомленнями. При цьому згадувалося неодноразово прізвище Каймакович як особи, що допомагала приховувати докази й перешкоджати розслідуванню.

Читайте також: Західні Балкани перебувають під загрозою через війну в Україні - президент Словенії

Зазначається також, що Каймакович "сприяла злочинній діяльності в обмін на особисту вигоду".

Як повідомлялося, Державна прокуратура Боснії та Герцеговини була створена з метою дотримання прав людини та верховенства права в країні. Робота цієї установи пов’язана з наглядом, щоби прокурори виконували свої обов’язки без упередженості, оскільки незалежність судової системи країни є необхідною умовою верховенства права.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-