Латвія призупинила угоду про економічне співробітництво з росією

Латвія призупинила угоду про економічне співробітництво з росією

Укрінформ
Із 1 серпня було призупинено дію одразу трьох угод між урядами Латвії та росії, зокрема – про економічне співробітництво.

Як передає Укрінформ, про це латвійське МЗС повідомило напередодні в офіційному виданні Latvijas Vеstnesis.

Окрім цього, була призупинена чинність угоди між урядами двох країн щодо створення міжурядової комісії у сферах економічного, науково-технічного, гуманітарного і культурного співробітництва.

Також з 1 серпня призупинила дія угоди між Латвією та росією від 2010 року про спрощення взаємних поїздок між мешканцями прикордонних районів двох країн (це рішення Рига анонсувала у середині липня).

При цьому у МЗС Латвії нагадали, що 16 травня було призупинено чинність міжурядової угоди про запобігання подвійному оподаткуванню та ухиленню від сплати податків щодо податків на прибуток та капітал і протоколу до нього.

Читайте також: Латвія закликає ЄС визнати росію державою-спонсором тероризму

Також того ж дня призупинили дію статті 13 угоди між урядами Латвії та росії про соціальний захист російських військових пенсіонерів та членів їхніх сімей, які мешкають на території Латвії. Ця стаття передбачала, що обидві сторони забезпечують догляд, благоустрій та збереження меморіальних споруд та місць масового поховання воїнів на своїй території та не перешкоджають похованню ветеранів.

Зокрема, призупинення дії цієї статті дозволяє позбавитись великого радянського меморіалу у центрі Риги, що планується виконати до 15 листопада.

Ці новини прийшли на тлі повномасштабної російської агресії проти України, яка триває з 24 лютого. Демократичні країни, зокрема Латвія, застосовують санкції проти країни-агресора.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-