Французькі виборчі інститути прогнозують в першому турі парламентських виборів перемогу лівих

Французькі виборчі інститути прогнозують в першому турі парламентських виборів перемогу лівих

Укрінформ
Французькі виборчі інститути по-різному оцінюють результати першого туру парламентських виборів, які відбулися в неділю, 12 червня, але віддають перевагу альянсу лівих сил NUPES Жана-Люка Меланшона.

Як передає Укрінформ, про це повідомляють французькі ЗМІ.

Так, телеканал France 24 інформує, що головні конкуренти на цих виборах - пропрезидентська коаліція «Разом!» та об’єднання лівих NUPES — отримали однаковий результат - по 25,2% у голосів виборців, третє місце у ультраправого «Національного об’єднання» - 18,9%.

Le Figaro повідомляє, що згідно з останніми оцінками Ifop Fiducial, NUPES Жана-Люка Меланшона зуміє піднятися на перше місце з 26,1%, випередивши конфедерацію макроністів «Разом!» з їхніми 25,6% голосів. Далі слідують «Національне об’єднання» з 19,2% та «Республіканці» з 11,3% голосів.

Також близькі до цих дані від соціологічної служби Elabe представляє телеканал BFMTV. Згідно з прогнозами Elabe, пропрезидентська коаліція «Разом!» у першому турі парламентських виборів набере 25,8%, тоді як об’єднання лівих NUPES — 26,2% голосів виборців. Ультраправому «Національному об’єднанню» прогнозують 19,1%, «Республіканцям» - 11,1% голосів.

Читайте також: Макрон наступного тижня відвідає Румунію та Молдову

Як повідомляв Укрінформ, 12 червня у Франції проходив перший тур парламентських виборів, зокрема, французи обирають депутатів до нижньої палати парламенту - Національної асамблеї.

Головним конкурентом пропрезидентської коаліції «Разом!» є новий народний соціально-екологічний альянс NUPES, у якому за ініціативою ультралівого лідера Жана-Люка Меланшона перед парламентськими виборами об’єдналися основні ліві партії - «Нескорена Франція», «Європа. Екологія. Зелені», а також комуністична і соціалістична партії Франції.

Офіційний список кандидатів на парламентські вибори, які представляють різні політичні партії та об’єднання, містить 6 293 особи на 577 депутатських місць.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-