У Франції проходить перший тур парламентських виборів

У Франції проходить перший тур парламентських виборів

Укрінформ
Цієї неділі, 12 червня, у Франції проходить перший тур парламентських виборів, зокрема, французи обирають депутатів до нижньої палати парламенту - Національної асамблеї.

Як передає Укрінформ, результати першого туру будуть поступово доступні після закриття голосування на сайті Міністерства внутрішніх справ, повідомляє Департамент правової та адміністративної інформації Франції.

Виборчі дільниці відкрилися вранці о 8:00 і закриються о 18:00, за винятком великих міст, де виборці можуть проголосувати до 20:00.

Офіційний список кандидатів на парламентські вибори, які представляють різні політичні партії та об’єднання, містить 6 293 особи на 577 депутатських місць.

Для того, щоб кандидат мав право балотуватися у другому турі, він повинен набрати в першому турі не менше 12,5% від кількості зареєстрованих виборців на окрузі.

У другому турі, який відбудеться 19 червня, для обрання достатньо відносної більшості.

Читайте також: Макрон наступного тижня відвідає Румунію та Молдову

Головним конкурентом президентської партії Еммануеля Макрона («Вперед, Республіка!»), яка у травні цього року була перейменована на «Відродження», є новий народний соціально-екологічний альянс Nupes, у якому за ініціативою лівого лідера Жана-Люка Меланшона перед парламентськими виборами об’єдналися основні ліві партії - «Нескорена Франція», «Європа. Екологія. Зелені», а також комуністична і соціалістична партії Франції. Водночас до «коаліції макроністів», або виборчої конфедерації «Разом!», входять «Відродження» та партії «Демократичний рух», «Горизонти», «Діяти».

Також реванш після програшу на президентських виборах у квітні цього року намагатимуться взяти такі крайні праві політичні сили, як «Національне об'єднання» і «Реконкіста».

Фото: EPA/UPG

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-