Європейське небо закрите для 22 російських авіакомпаній

Європейське небо закрите для 22 російських авіакомпаній

Укрінформ
Єврокомісія оновила перелік авіакомпаній, яким заборонені перельоти в повітряному просторі ЄС з міркувань безпеки, тепер у ньому 22 російських авіаперевізники.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

«Після ухваленого у квітні рішення про включення 21 російської авіакомпанії, що використовують літаки іноземної власності без належних сертифікатів авторизації, сьогодні до Переліку ЄС з авіаційної безпеки включена ще одна авіакомпанія. Єврокомісія проводить моніторинг щодо всіх російських авіакомпаній, котрі мають літаки іноземної власності без дійсних сертифікатів авторизації у своєму флоті, які були незаконно додані росією до власного реєстру… Підкреслюю, що це рішення не входить до санкцій проти росії, воно ухвалене виключно на підставі технічних і безпекових міркувань», - зауважила єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян.

Серед доданих компаній - російська компанія «I Fly». Таким чином, до Переліку ЄС з авіаційної безпеки віднині входять 22 російських авіаперевізники, включаючи Аерофлот, оскільки ці авіакомпанії дозволяють експлуатацію літаків без належної сертифікації та авторизації в порушення міжнародних авіаційних стандартів у сфері безпеки.

Усього до Переліку ЄС з авіаційної безпеки включені 118 сертифікованих міжнародних авіаперевізників, яким заборонено літати в європейському авіаційному просторі.

Читайте також: Аерофлоту через брак запчастин скоро доведеться розбирати свої літаки – Bloomberg

Як повідомлялося, санкції ЄС у зв’язку із вторгненням росії в Україну забороняють експлуатацію в росії літаків західного виробництва та постачання запасних частин до них. кремлівське керівництво «націоналізувало» літаки, які знаходяться в російських авіакомпаніях на умовах лізингу, тобто, росія фактично вкрала їх у іноземних власників. Поки правомірність такого рішення москви оскаржується у міжнародному арбітражі, Комітет ЄС із авіаційної безпеки ухвалив рішення заборонити польоти для російських компаній в європейському небі без належних безпекових сертифікатів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-