Швейцарія конфіскує активи соратника Януковича на $104 мільйони

Швейцарія конфіскує активи соратника Януковича на $104 мільйони

Укрінформ
Швейцарія має намір конфіскувати активи соратника експрезидента України Віктора Януковича Юрія Іванющенка на суму понад 100 мільйонів швейцарських франків (близько $104 млн).

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі Федеральної ради Швейцарії.

«На засіданні 25 травня 2022 року Федеральна рада ухвалила рішення про порушення справи про адміністративну конфіскацію активів, заморожених у Швейцарії після української революції у лютому 2014 року. Таким чином, Швейцарія підтримує Україну, яка стикається з певними труднощами у своїх зусиллях щодо конфіскації цих активів. Ці труднощі посилилися з початком війни в Україні», - йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується, що сьогоднішнє рішення швейцарського уряду не пов'язане із санкціями, запровадженими проти рф у 2022 році.

Федеральна рада доручила міністерству фінансів порушити справу про конфіскацію у Федеральному адміністративному суді (FAC), йдеться у заяві.

«Судовий розгляд стосується активів Юрія Іванющенка та його сім'ї на суму понад 100 мільйонів швейцарських франків. FAC визначить, чи дотримані умови конфіскації. Якщо після закінчення судового розгляду активи будуть остаточно конфісковані, вони будуть повернуті Україні», - зазначається у пресрелізі.

Процедура конфіскації заснована на Законі про іноземні незаконні активи (FIAA), який застосовується лише у виняткових випадках. Він дозволяє конфіскацію активів іноземних політично значущих осіб, але за дотримання певних умов. Зокрема, необхідно, щоб судова система іноземної держави намагалася конфіскувати активи, але не змогла цього зробити.

Читайте також: Суд дозволив арешт Януковича за підписання «Харківських угод»

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2021 року Федеральна рада Швейцарії продовжила замороження активів експрезидента України Віктора Януковича та його оточення до лютого 2023 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-